şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı manuel eduardo berizzo magnolo olan celta vigo teknik direktörü.
  celta vigo'ya gelmeden önce şili milli takımı yardımcı antrenörlüğü ve estudiantes la plata teknik direktörlüğü yapmıştır.
  bu sezon özellikle ülkemizde yeterli ilgiyi görmese de celta vigo'ya harika bir oyun oynatıyor. geçen sezon oturtmaya çalıştığı yapının meyvelerini ufaktan toplamaya başladı.
  oyun dışında oyunculardan performans alma konusunda da başarılı olduğuna inanıyorum. onun yönetiminde gustavo cabral ikinci baharını yaşıyor, jonny castro'nun bu sezon sonu büyük bir takıma gitmesi hiç sürpriz olmaz, daniel wass'ı avrupa şampiyonası'nda izleyemeyecek olmak bizim için bir kayıp, yıllardır oldu olacak diye beklenen john guidetti nihayet ümit vermeye başladı, nolito ve iago aspas'ın (liverpool'da kendisini izlerken profesyonel futbolcu olduğuna inanmakta güçlük çekiyordum) ise avrupa şampiyonasında ispanya milli takımda yer almaması sürpriz olur.
 • bielsa'nın eski öğrencilerinden. celta vigo'nun teknik direktörü. jorge sampaoli'nin sevilla'yı bırakıp arjantin milli takımını çalıştırması halinde sevilla'nın başına geçeceği söyleniyor.
 • 2017-2018 sezonunda sevilla'nın teknik direktörlüğünü yapmaktadır.
 • 2018-2019 sezonunda athletic club tarafından kulübeye çağrılan teknik adam.
 • ne yazık ki athletic club kariyeri berbat devam eden teknik adam. geçen seneden değişen fazla bir şey yok ama takım ligin dibinde rezil oluyor. milyon euro'luk topçular liga2 seviyesine indi resmen. ya acil çıkış ya da son.
  kariyerinin bundan sonrası için iyi takımlar görmek istiyorsa athletic'i bulunduğu yerden bayaa yukarı taşıması gerek. çünkü asıl yeri orasıydı.
  an itibari ile başarısız.