şükela:  tümü | bugün
  • ingilizce anlıyorum ama konuşamıyorumcuları konuşturmak için tasarlanmış bir sistemi işleyişe sokmuş eğitim kurumu.

günün sizin tercih ettiğiniz saat diliminde sizi arayıp - arayan kimseler yabancı hocalar - daha önceden size gönderdikleri 2 ingilizce kelime üzerinden sizi konuşturmaya çalışıyorlar ve bu telefon konuşmalarını size verilen şifre ile internet siteleri üzerinden kullanıcı girişi yaparak dinlemenize olanak sağlıyorlar. sonrasında türk bir ingilizce hocası ile bu konuşmalar değerlendirilerek eksikleriniz ve yaptığınız hatalar tespit edilip giderilmeye çalışıyor. tüm bu akış telefon üzerinden yürüdüğünden minimum vakit ve enerji harcayarak konuşma problemine çözüm getirilmiş oluyor.

fiyat performans açısından değerlendirildiğinde oldukça başarılı bir tablo ile karşı karşıya kalındığı gibi "pratik yapmam lazım benim yeaa" insanlarına "al sana pratik" dercesine konuşturmaktadırlar.

ayrıca internet siteleri için
  • geçen hafta yazıp sildim. sistemi iyice değerlendirmeden yazmak istemedim.

öncelikle, sistemin telefon üzerinden ilerlemesi muhteşem, işten çıkınca kalan birkaç saatime göz koymuyorlar en azından. ingilizce konuşurken yaklaşık 30 saniye cümleyi nasıl kuracağımı düşünen beni büyük bir yükten kurtarmıştır. acaba anlar mı diye salak salak telaffuz kasmamı da ortadan kaldırmıştır.

büyük bir kabustan kurtulmuş gibiyim desem yeri. ingilizce pratiği her anlamda iyi geldi. eğer benim referansımla kayıt olursanız +2 tolk hediye edecekler size ve bana.

daha akıcı ingilizce konuşmak için tercih edebilirsiniz ancak ingilizce ile ilgili hiç temeliniz yoksa üye olmayın.
  • 2 sene önce ilk işime alındım, bana ikinci gün dediler ki “ingilizcen yetersiz” biz şu firmayla çalışıyoruz, sana haftada 3 gün 15 dakikalık paketi vereceğiz. oldum olası geleneksel bir insan olduğum için kursa gitmeden defter kitap açmadan dil öğrenileceğine, olanın geliştirilebileceğine inanmıyorum. bir de educall’a da inceden gıcığım, adamlar bana ikinci gün yetersizsin dedi ve educall’a pasladı. kendimi kötü hissettim adeta.

3 ay eğitim aldım educall’da, açıkçası pek bir ilerleme görmedim. şimdi dönüp bakınca az da olsa ilerleme gösterdiğim için şanslıyım. işten ayrıldım, aldım kitabı gramer çalıştım. gramer olmadan pratik olmuyor. aradım educall’u, dedim ki “bir zamanlar çalışkan ama gramer bilmeyen bir genç vardı” sağ olsunlar tanıdılar, eski paketim ile maalesef ücretli devam ettik 6 ay daha, pre-intermediate olan seviyemi upper-intermediate’e çektim. katkılarını yadsıyamam.
  • 5 farklı aramada 5 farklı aksandan kişiyle konuştum. ilginç ve her aksanı öğreten bir sistem.
  • toefl'a hazırlanmak için ideal, dil sınavlarına yönelik eğitimlerini alıyorum. yeni hedef dil tazminatı.
  • yaklaşık 2 hafta önce büyük karın ağrıları sonucu başladığım sistem.
    yok yok karın ağrısına iyi gelmiyorlar, ingilizcenize iyi geliyorlar.

burdan biricik badim ' tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz' un "ingilizcemi geliştiriyorum huulaaleeeyyy" nidalarını okuya okuya gaza geldim. ben de kayıt oldum.

2 haftada çok büyük ilerleme tabii ki olmadı ama konuşamama sorunumu yavaş yavaş aşmaya başladığımı hissediyorum. üzerime oh be çok şükür hissi çökmeye başladı. en azından hata yapmaktan daha az korkar oldum. malum ülkede herkes uzay ötesi ingilizce konuştuğu için kendimi asfaltla kaldırım arasında sıkışmış olan bitki gibi hissediyodum.

özellikle çalışan insanlar için, kursa vakti, hali kalmayanlara ilaç olabilir.

hadi konuştum telefonla oldu bitti değil. web sitelerinden konuşma kayıtlarınıza ulaşıp 'öfff ne çirkin sesim var' ya da 'enee ne biçim söylemişim o kelimeyi' diyerek hatalarınızı daha net görebiliyorsunuz.

velhasılı bana biraz rahatlama geldi. istikrarla aramaları da sizi o günün konusuna çalışmaya mecbur bırakıyor. bu sizin de istikrarla çalışmaya itiyor.

öneri olarak sunacağım şey websiteleri ve ios uygulamalarını daha kullanışlı hale getirmelidir. bu da zamanla oturur ya atla deve değil ya canım...

kullanın, kullandırın canlarım.
    hoşçakalın...

edit: imla hatası yapanlar derneği eş başkan yardımcısıyım.
  • malatya'da ingilizce konuşmanın püf noktalarını anlatan bir etkinlik gerçekleştiriyorlar. online dil kursları arasında bir ilki başaracaklar katılım güzel olursa.

https://www.educall.com.tr/…gilizce-egitim-semineri
  • inönü üniversitesi'ne ismet inönü üniversitesi diyen bir oluşum. kardeşim sözlükte reklam yapıyorsunuz, bari açın bi bakın "ismet inönü üniversitesi" diye bir başlık var mı? bu adamlar eğitimci. başka sözüm yok.

not: caps alındı.
  • bugün çekilişsiz kurasız herkese 2 konuşma dersi verdikleri bir kampanya yapıyorlar. katılmak için tek şart takip edip 5 arkadaşınızı etiktlemek.

https://www.instagram.com/p/bffnfh2gtop/