• work and travel, yurtdışında staj programı ve master gibi hizmetler veren sıcak ve samimi çalışanları olan şirket.
 • gecen yaz work and travale gittigim ve herhangi bi sorun yasamadigim sirket. netekim orada calisirken ben bu hallere dusecek adammiydim lan, falanca universitede ogrenciyim ben sunu sunu yapmam demeyen siradan benim gibi insanlarin sirkete kufretmesine gerek te yok zatii. bu işlerin içine girip çıkmış biri olarak şunu söylemek istiyorum; sirketler sadece isi ayarlar gerisi ogrenciyle amerika arasinda kalir buna gotu yiyen herkesin katilip sorun yasamaksizin doneceginden eminim. gidin çalışın gezin gelin.
 • bir zamanlar * ankara şubesinin başında süper lig hakemlerinden cem satmanın bulunduğu şirket. work and travel açısından ise tercih edilmesi gereken ender şirketlerdendir.
 • work and travel programı kapsamında bu sezon için anlaşmış olduğum şirket.güler yüzlü, sıcak, ilgili çalışanlara sahip.bugüne kadar yaptıkları ve şirket politikası güven vermekte.

  not : bu entry, süreç boyunca yaşanacak olumlu ve olumsuz gelişmeleri editlemek üzerine programlanmıştır.
 • 2013 yazı work and travel programı için kayıt yaptırdığım şirket.kayıt öncesinde ufak bi sözlü mülakat yapıyorlar, iş verenin iş vermek istemeyeceği kadar vasat bir ingilizceniz varsa açık açık söyleyip öğrencinin parasını heba etmiyolar.
 • sağlam bir work and travel şirketidir. gerçi çalıştığım saha nedeniyle ben gidememiştim ama üniversiteden tanıdığım arkadaşlarımdan biri gitmişti. üds için kurs ararken, "dil öğrenimi ve yurtdışı deneyimi konusunda bide böyle bir olanak var" diye anlattıydı.

  gerçi bizim eleman programda eziyet çekmemek için önceden hazırlanıp başvurmuş. beş altı tane acenta dolaşmış, en son 2008 döneminde giden üniversiteden bir tanıdığımızın vasıtasıyla eduyork’a başvurmuş.

  suserları bilgilendirmek adına şunları söyleyebilirim; o kadar da kolay iş değilmiş ama. işte zar zor kabul etmişler, havuzda yüzdürmüşler felan bunu "lifeguard" işine yerleştirmişler. cankurtaranlık mevzuğuna washington'da sanırsam rsv pools diye bir yerde çalışmış, yüz kere anlattı. adamı ilk gittiğinde havalimanından gelip almışlar, ilk bir-iki hafta adaptasyon sıkıntısı çekmiş, yemeklerden çok şikayet etmiş felan ama herşeye alışmış sonradan. 3 ay bunları asker gibi çalıştırmışlar ancak ne konaklamada bir sıkıntı çekmiş, ne de paraları zamanında almama konusunda. tam vaktinde ödüyorlarmış, sıkıntı çıkmıyormuş.

  birde çok takdir ettiğim bir husus danışmanlar zırt pırt email atıp, halinizi hatırınızı çalışmanızın nasıl geçtiğini falan sorması. ama eleman harbi alışmış, her gün same shit, what can i do, sometimes diye dolanıyordu görüşmemizde.

  adamlar bu işi iyi yapıyor diye, arada alt devrelerden öğrenci arkadaşlar bu tip olanakları sorduklarında firmaya yönlendiriyorum direkt. en son gençturkcelle de anlaşmışlar galiba.