şükela:  tümü | bugün
 • full metal alchemist'in ana karakteri. hikayede kendisini ilk 8-10 yaslarinda, sonra 12 yaslarinda, en son haliyle de 15 yaslarinda, nispeten boyu yasitlarina gore kisa kalmis bir karakter olarak taniyoruz.

  sari sacli, altin gozlu, yasina gore kasli vucutludur; fma'nin gectigi dunyada tipik bir erkekte aranan ozelliklerin hepsi vardir. ancak kisa boylu olmasi, kendisinde muthis bir eziklik hissi yaratmistir. kendisine "kisa, fasulye kadar" gibi yakistirmalarda bulunan insanlara muthis sinirlenmektedir.

  sag kolu ve sol bacagi yoktur. bu uzuvlarini, kardesi alphonse elric ile birlikte "human transmutation" gerceklestirip annelerini geri getirmeye calisirlarken kaybetmistir. aslinda daha ikinci episode'dan da ogrendigimiz gibi, bacagini annesini yaratmaya calisirken, kolunuysa kardesinin ruhunu metal bir zirhin icine hapsedip kardesinin tamamiylen simyanin gucleri tarafindan cekilmesini engellemek amaciyla vermistir.

  bu uzuvlarin yerine "auto mail" adi verilen mekanik kollar takilmistir. tabii bu kollarin agirligi da kendisinin boy olarak uzamasinda buyuk birer sorun teskil etmektedirler. bunlari yapan ve takan da, kendi dogduklari kasabada yasayan winry adindaki, kendi yasiti olan, auto mail mekanigini buyukannesinden ogrenmekte olan bir genctir.

  bu yasina ragmen "state alchemist" olmayi basararak buyuk bir adim atmistir. "transmutation circle" kullanmadan simya yapabildigi icin (ki aslinda nasil yaptigini filan diziyi izlediginizde ogrenirsiniz) sayili state alchemistler arasindadir.
 • kendisine chibi chibi chibi şeklinde bağırmak istediğim ve de yemek istedim fma şahsiyetidir. sinirlenince çok tatlı olur ve sinirlendirmek için küçük, ufak, ufaklık, bücür, bıcırık, çocuk, veled, sabi, sübyan demek yeterlidir.
 • saç stilini zaman zaman taklit etmekten feci haz aldığım sarı bebe.
 • sutunu winry'nin zoruyla icen chibi. evime alip beslemek istedigim karakter.
  <caps>who are you calling a midget so tiny he can't see past grass?!?</caps>
 • 45. bölümde saç rengini sarıdan yeşil-siyaha çevirmesiyle taş olmuş chibi-san.
 • (bkz: romi paku)
 • --spoiler emareleri içermektedir--

  edward iyi anime karakterleri arasında en çok hata yapanlardan biridir belki de. annesini diriltmeye karar veren bizzat odur. iç savaşa sürüklediği şehir mi dersiniz, kapı açıp iki boyutu birbirine katması mı dersiniz... başını belaya sokmayı çok iyi becerir kısacası. aynı zamanda da yediği haltların sorumluluğu üzerindedir, kardeşinin bedenini geri almak zorunda olduğunu bilir. bencilce yaptığı hareketleri kadar fedakarlıkları da vardır. kardeşi alphonse elric'ten alchemy konusunda daha iyi olmasının yanı sıra aynı zamanda da ondan daha gelişmiş bir duygusal zekaya sahiptir. al, ed'e göre çok daha çocuksudur, ed ise yaşı ne olursa olsun hiç bi zaman tam bir çocuk gibi davranmaz. winry ile ilişkileri hiç bir zaman netleşemez, ki bu belirsizlik tarafımı çok rahatsız eder.

  --spoiler emareleri bitmiştir.--

  edward dozunda boy kompleksi, dehası, şirinliği ile çok çok başarılı bir anime karakteridir. mimikleri, ses tonu*, hareketleri her bi şeyi çok tatlıdır. ayrıca saç şekli pek bi şukeladır. (hmm ben de kendisinden esinlenmedim değil)
 • hagaren kids ova'da 2005 yılı itibariyle içinde bulunduğumuz evrende yüz yaşına basan bir dede olarak ucundan görebildiğimiz karakter. halen yaşıyorsa buradan hürmetlerimi sunar, ellerinden öperim.
 • hitsugaya* denen veletin bu kadar sevilmesinin seiyuusunun* bunun*kiyle ayni olmasindan kaynaklandigini dusundugum anime karakteri...
 • full metal alchemistin ta kendisidir. yani full metal alchemist bu bacaksızın mahlasıdır.