şükela:  tümü | bugün soru sor
 • british vogue'un yeni editor-in-chief'i.
 • ilk skandali patlak vermis, vogue dunyasinin en yüksek sinifina girişi haşin ve acimasiz olmustur. hikaye kısaca su: gectigimiz aylarda yani british vogue'un basina gececeği aciklanmis ama henuz alexandra shulman 'nin tam olarak birakmadigi donemlerde mr. talented enninful, derginin 30 kusur yillik moda editorunu bir anda, hicbir birime -yani ik, yani yonetim, yani diger editorler filan- haber vermeksizin kovuyor. gerisi anlatilmis iste.

  https://www.nytimes.com/…id=tw-nytfashion&smtyp=cur

  http://vestoj.com/will-i-get-a-ticket/
 • lan!
  o güzelim kadın dergisini bu kömür karası adam yapıyormuş artık:
  (o yaparsa ben de yaparım.)
  http://www.dailymail.co.uk/…ver-december-issue.html
  herifi şöyle tanımlamışlar:
  he is the first black, first male and first gay editor of the magazine, which has been running since 1916.
  (derginin 1916'dan bu yana ilk siyah, ilk erkek, ilk homo editörü.)
 • her ne kadar gelir gelmez ekibin önemli isimlerini kovmasına sinir olsam da ingiliz vogue'unda çok da fena iş yapmayan editor-in-chief. ilk sayısı aralık ayında çıktı ve ''great britain'' vurgusunun olduğu sıradışı kapağıyla camiada epey takdir gördü. ocak ayındaki ysl'li taylor swift kapağına bayılmıştım. nicole kidman ve margot robbie'li şubat kapağı klişe olsa da 2 avustralyalı aktrisi bir araya getirerek hollywood'daki taciz skandalını çok iyi işlediğini düşünüyorum. aynı sayıda güçlü kadın vurgusunu londra'da finans sektöründe yöneticilik yapan kadınlar üzerinden de oldukça başarılı bir şekilde yaptı. hem de açık açık ''londra'daki finansçı kadınlarımız sizin agresif wall street erkeklerinize benzemez ayık olun'' mesajı çekti. azzedine alaia'yı da naomi campbell'la beraber anmaları oldukça şık oldu. mart sayısında da hadid bacılar kapak kızı oldu ama son dönemlerin en bomba iki ismi olan gigi ile bella daha ayrıntılı bir şekilde işlenebilirmiş. kızları çıplak fotoğraflayıp göndermişler. gönül isterdi ki hadid bacılar christian dior, valentino falan giysin hakkını versinler diye ama nerdeee. ama editorial çekimler genel olarak güzel, keyifle bakınıyorum.

  ayrıca brit vogue'u konuk editörler açısından da şov yapmakta. güzellik köşesinde charlotte tilbury yazıyor ama kendi ürünlerinin reklamını yapıyor sadece. slip elbiselerle alakalı bir sayfayı da kate moss devralmış. hem o elbiselerin anılarını anlatıyor hem de yeni sezondan slip elbise seçimi yapıyor okurken dibim düştü valla.

  1 sene geçsin bir eylül sayısı kapağını içeriğini görelim sonra yine editlerim.
 • vogue’un us edisyonunun basina gececegi konusuluyor.
  (bkz: anna wintour/#75661221)
 • o kadar eblek bir tipi var ki çağrıldığı her ortamda eğreti duruyor. en son victoria beckham’la çektirdiği bir foto var, zannedersin vicky’i zeytinburnu olivium outlet’te yakalamış.

  tanım: british vogue’un editor in chief’i.