şükela:  tümü | bugün
  • assassin's creed 4 black flag'da oynayacağımız sarışın yeni suikastçımız. kendisi aynı zamanda kaptanmış.

http://cloud.attackofthefanboy.com/…ed-4-kenway.jpg
    http://oyster.ignimgs.com/…6247391_1352369450_n.jpg
    http://oyster.ignimgs.com/…3015705_1585337234_o.png

connor hezimetinden sonra ezio gibi efsane olması dileği ile.

bir alakası var mı şimdilik bilmiyorum ama; (bkz: haytham kenway)

edit : evet öğrendim. kendisi haytham kenway'ın babasıymış. yani connor sünepesinin de dedesi.

--- spoiler ---
    vay arkadaş bu nedir böyle. baba assassin, oğul templar, torun assassin.

--- spoiler ---
  • https://www.facebook.com/…oto.php?v=488874151170644

sümsük connor'ın bad-ass dedesi. connor ne babasına ne dedesine çekmiş belli ki. trailerda gördüğümüz gibi dark bir karakterse çok sevilecektir. blackbeard bile kendisi hakkında temkinle konuşuyor.
  • ezio auditore da firenze'nin torunlarından, connor kenway'in dedesi olan ac karakteri.

--- çok ağır spoiler ---

efendim, assassin's creed 3'ün yan ürünü olan oliver bowden romanı assassin's creed: forsaken'da edward'dan da bahsedilir.
    edward'ın ilk evliliğinden jenny adında bir kızı olur. ikinci evliliğinde ise haytham reis dünyaya gelir.
    1735 yılında * edward ustanın evine bir gece baskını düzenlenip kızı jenny'yi kaçırıyor tapınakçılar. edward kardeşimiz oracıkta iki tapınakçının kurbanı olup ahirete göçüyor.
    sonrasında gerçekleşenler pek bir heyecanlı. haytham'ın üvey kızkardeşi jenny kenway osmanlı'ya cariye olarak satılıyor ve topkapı sarayında uzun yıllar görev yapıyor. kırklı yaşlarına doğru haytham osmanlı'nın mekanına döner bıçaklarıyla dalıp ceni'yi kurtarıyor.

--- çok ağır spoiler ---
  • korsanlığı bıraktıktan sonraki halini ve oğlu (bkz: haytham kenway)'in küçüklüğünü görmek için;

later life of edward kenway
  • aşık olunası oyun karakterlerinden biri.

assassin's creed serisi içerisinde bir ezio auditore da firenze yada haytham kenway karizmasına sahip olmasa da connor eziğinden sonra feci gideri var. ısrarla belirtmek isterim ki; oyun dünyasının görüp görebileceği en iyi korsan, en şahane sarışın, kızgınken bile çekici olabilen, asabiyetin en yakıştığı erkeklerden biri. ayrıca ne kadar yakışıklı olduğundan söz etmiş miydim? sanırım bu noktada salyalarımı silmem gerekiyor.
  • (bkz: matt ryan)
  • serinin ezio'dan bile karizmatik ana karakteri
  • altair benliğini bilgelikle takas etmiş bir üstat, ezio çükü peşinde koşan bir italyan bebesi, haytham ülkücü ve analitik bir kurt, connor ise geçmişini geri getirmeye çalışan yaralı bir çocukken, edward despot köy ağalarına rest çekip hayatının kontrolünü eline almaya çalışan hırslı bir emekli memurdur. bir numara o bilgeliğiyle altair ise, iki numara ideolojilerle taşak geçen edward'dır. siz adamsınız. öteki rakamların evlerini ateşler alsın.
  • bakmayın siz dördüncü oyunu sırf gemi sürüyoruz yeaaahğğğ kafasıyla oynayanlara. uzun zamandır bir oyun karakterinin iç çatışmalarını bu kadar güzel anlatan bir oyun oynamamıştım.

en başta gözünü para hırsı bürümüş , bunun için karısını terkeden bir adamken edward , sonrasında hırsının kurbanı olduğunu anlayıp doğru yolu bulan bir adama dönüşüyor. işte oyun bu iki nokta arasındaki olayları gayet başarılı aktarıyor bence.

adamın dini imanı parayken son sahnelerde vane,rackham,marie ve blackbeard’i içki içerlerken görmesi göz yaşartır be.

edward kötü bir dünyanın içinde düzgün yaşamak için savaşan bir adamdır. bunu da başarır. ama oraya gelene kadar yaşadıkları...

tanım : nassau’nun azılı kaptanından , aile babalığına yürüyen şahsiyet...

dipnot : oğlu haytham’ın templar olmasına hiç şaşırmıyorum. edward zaten iki gruplada taşşak yapan bir abimizdi. açık fikirliliği oğlunada geçmiş...
  • en sevdiğim ac karakterlerinden biridir, ve ac serisinin ennnnnnn zevkli oyununun* baş kahramanıdır. bilgisayarımda hala yüklü oyun açıp biraz takılasım geldi şu an. özlettin kenway reiz :d