şükela:  tümü | bugün soru sor
  • assassin's creed 4 black flag'da oynayacağımız sarışın yeni suikastçımız. kendisi aynı zamanda kaptanmış.

http://cloud.attackofthefanboy.com/…ed-4-kenway.jpg
    http://oyster.ignimgs.com/…6247391_1352369450_n.jpg
    http://oyster.ignimgs.com/…3015705_1585337234_o.png

connor hezimetinden sonra ezio gibi efsane olması dileği ile.

bir alakası var mı şimdilik bilmiyorum ama; (bkz: haytham kenway)

edit : evet öğrendim. kendisi haytham kenway'ın babasıymış. yani connor sünepesinin de dedesi.

--- spoiler ---
    vay arkadaş bu nedir böyle. baba assassin, oğul templar, torun assassin.

--- spoiler ---
  • https://www.facebook.com/…oto.php?v=488874151170644

sümsük connor'ın bad-ass dedesi. connor ne babasına ne dedesine çekmiş belli ki. trailerda gördüğümüz gibi dark bir karakterse çok sevilecektir. blackbeard bile kendisi hakkında temkinle konuşuyor.
  • ezio auditore da firenze'nin torunlarından, connor kenway'in dedesi olan ac karakteri.

--- çok ağır spoiler ---

efendim, assassin's creed 3'ün yan ürünü olan oliver bowden romanı assassin's creed: forsaken'da edward'dan da bahsedilir.
    edward'ın ilk evliliğinden jenny adında bir kızı olur. ikinci evliliğinde ise haytham reis dünyaya gelir.
    1735 yılında * edward ustanın evine bir gece baskını düzenlenip kızı jenny'yi kaçırıyor tapınakçılar. edward kardeşimiz oracıkta iki tapınakçının kurbanı olup ahirete göçüyor.
    sonrasında gerçekleşenler pek bir heyecanlı. haytham'ın üvey kızkardeşi jenny kenway osmanlı'ya cariye olarak satılıyor ve topkapı sarayında uzun yıllar görev yapıyor. kırklı yaşlarına doğru haytham osmanlı'nın mekanına döner bıçaklarıyla dalıp ceni'yi kurtarıyor.

--- çok ağır spoiler ---
  • korsanlığı bıraktıktan sonraki halini ve oğlu (bkz: haytham kenway)'in küçüklüğünü görmek için;

later life of edward kenway
  • aşık olunası oyun karakterlerinden biri.

assassin's creed serisi içerisinde bir ezio auditore da firenze yada haytham kenway karizmasına sahip olmasa da connor eziğinden sonra feci gideri var. ısrarla belirtmek isterim ki; oyun dünyasının görüp görebileceği en iyi korsan, en şahane sarışın, kızgınken bile çekici olabilen, asabiyetin en yakıştığı erkeklerden biri. ayrıca ne kadar yakışıklı olduğundan söz etmiş miydim? sanırım bu noktada salyalarımı silmem gerekiyor.
  • connor kenway sümsüğünden kat kat daha karizmatiktir...
  • oğlunun templar olmasına engel olamadığı için eleştirilen aşmış karakter... e öldürüldüğü için ve haliyle çocuğunun zorla kaçırıldığı için olmasın?*

tüm assassin's creed serisi boyunca en badass baş karakter kendisidir... oynarken karakterini en çok benimsediğim, oynarken en çok zevk aldığım assassin'dir... ki tam olarak assassin de değildir aslında, belki de onu diğer baş karakterlerden ayıran özelliği de budur! diğerleri fazla tekdüzeyken, edward her zaman kendi yolundan gitmiş bi karakterdir, davası kişiseldir, kimseye eyvallahı yoktur, öyle assassin'di, templar'dı, öyle birliklerle işi pek olmaz, umursamaz da... iki birlikle de taşak geçmişliği bile vardır. o yüzden ubisoft'un yaptığı en hırslı assassin'dir, yokluktan gelmiştir, o yüzden tek derdi doğru düzgün bir hayat yaşamaktır, ve bunun yolu da para kazanmaktan geçer, ve bunun için de para babalarına biat etmez, yine kendi tarzında para kazanmayı dener... mesela diğer baş karakterlere bakalım;
    altair'i bi tarafa koyarsak eğer;
    ezio assassin olmadan önce floransa'da önde gelen soylu bi ailenin çocuğudur, assassin olana kadar rahat bi hayat geçirmiştir...
    arno desen babasının ölümünden sonra françois de la serre'in himayesinde fransız soyluları gibi yaşamıştır...
    connor... e connor'un zaten ben amk! onun yüzden az daha seriden soğuyordum.
    shay cormac desen zaten hain...
    jacob frye için ise konuşmak için daha çok erken...
    o yüzden assassin's creed serisinde kesinlikle hayat şartlarının en çok zorladığı karakter edward kenway'dir...

şahsen korsan kültürüne hayran biri olarak assassin's creed 4 black flag her zaman seride favori oyunum olmuştur... hatta öyle ki ezio'lu oyunları 2'şer, diğerlerini 1'er kez oynayıp bitirirken, black flag'i 4 kez oynayıp bitirdim... belki edward, diğer baş karakterler kadar trajik olaylar yaşamadı, mesela ezio gibi babası ve kardeşleri gözlerinin önünde öldürülmemiştir, ya da connor gibi annesinin ölümüne şahit olmamıştır, ya da arno gibi çocuk yaşta babasının ölümüne şahit olmamıştır, kız arkadaşı ellerinde ölmemiştir... ama sonu en trajik biten karakter yine edward kenway'dir... yıllarca kendisine ve eşine güzel bi hayat sunabilmek için korsanlık yapmıştır, ve amacına tam ulaştım derken karısının ölüm haberini almıştır, altair ve ezio hayatındaki misyonlarını tamamlayıp huzur içinde ölürken, kendisi daha 42 yaşında haince bi saldırıyla öldürülmüştür, ve öldürüldükten sonra oğlu ellerinden alınıp templar olarak yetiştirilmiştir... ayrıca ezio'yla birlikte seride en keskin zekaya ve karizmaya sahip baş karakterdir.
  • (bkz: matt ryan)
  • serinin ezio'dan bile karizmatik ana karakteri
  • altair benliğini bilgelikle takas etmiş bir üstat, ezio çükü peşinde koşan bir italyan bebesi, haytham ülkücü ve analitik bir kurt, connor ise geçmişini geri getirmeye çalışan yaralı bir çocukken, edward despot köy ağalarına rest çekip hayatının kontrolünü eline almaya çalışan hırslı bir emekli memurdur. bir numara o bilgeliğiyle altair ise, iki numara ideolojilerle taşak geçen edward'dır. siz adamsınız. öteki rakamların evlerini ateşler alsın.