şükela:  tümü | bugün
 • suradan ulaşılabilecek röportajdır.

  gerçekliğini tartışmak bir tarafa uzaylı kardeşimiz gerçekten de kayda değer şeyler söylemektedir. söylediklerine kulak verilmelidir diyeceğim ancak dikkate almamız durumunda geleceği tekrar şekillendirmiş oluruz.

  hele ki nükleer savaşın eli kulağında olduğu şu sıralar. görüntüler de geçen yüzyıldan kalmaysa ortalığın şenlik alanına dönmesine az kalmıştır heralde.

  edit: bi daha izledim de boyle utanir sikilir bir hali de var. anlatayim ama yani simdi beyhude der gibi... adeta uzayli olmasindan utanan uzayli havasi var.

  edit2: video basligi snowdenin yayinladigi demis ben elciyim zeval olmaz * bunun haricinde ingilizceye takilan olmus. olm siz ogreniyorsaniz ingilizceyi, ortalama alti bi uzayli haydi haydi ogrenir, ustune kitap bile yazar. o eski video gorsel efektini snowdenin yayinladigi video seklinde yayanlar yapmis. blue book alien interview diye aratirsaniz efektsiz halini gorebilirsiniz. bi kac farkli ornegi daha var videonun. gercek oldugunu ve snowden tarafindan paylasildigini savunmadigimi tekrar belirtmek isterim ama "kesin ip var orada amk" kafasina biraz edit yapayim dedim *
 • öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, uzaylılarla ilgili hiç bir bulguya inanmıyoruz, inanasımız gelmiyor. montajdır, kurgudur, maskedir, fotoşoktur, düzmecedir, yalandır diye diye hiç ciddiyetle yaklaşmıyoruz. hani bir gün karşımıza birdenbire bir uzaylı çıksa "ya orhan sikicem belanı mal mısın amına koyim bu saatte mal mal işlerle uğraşıyon" diyip arkamızı dönüp homurdanarak yürüyeceğiz. bunun tam olarak sebebi nedir ben de çözemiyorum? fikirlerim var ama şimdi uzun uzun yazasım gelmedi pek nedense. yatacam birazdan uykum geldi.

  espri malzemesi yapılacak ve ciddiye alınmayacak röportaj.

  oysa çok yanlış bir yaklaşım bu. bakın ne güzel şeyler söylemiş, mesajlar vermiş, temiz yüzlü bir abiye benziyor. alkolü, sigarası, kumarı falan da yok gibi.
 • espri malzemesi yapılamayacak kadar ciddi şeyler söylemiş bir uzaylı (dünyalı).. kendisi nükleer savaştan kurtulmayı başarmış bir avuç insanın evrimleşmesinden yüzyıllar sonra belki savaşı durdurabilir umuduyla geçmişe gönderilmiş, lakin gudubet fbı ajanlarına yakalanarak hevesi kursağında bırakılmıştır. bu arada kursak demişken, nükleer savaş sonucu yiyeceğimiz radyasyonun bünyede meydana getireceği mutasyonun haddi hesabı olmadığından haliyle fiziksel görünümümüzün de ilyas salman müslüm gürses arası bir skalaya oturması yadırganmamalı. yalnız videonun sonunda uzaylıya odadaki herkesin allah ne verdiyse giriştiğine dair efektler gerçekse çok sahte, kurguysa çok gerçek.
 • aslinda ifadelerinde celiski pek yok gibi. "insan nufusunun pek azi hayatta kaldi, bizim atalarimiz" diye arada belirtiyor. ve baska bir yerde "sizden evrildik" diyor. neticede hepimizin anlamasini pek de beklemeyerek cok derin muhabbetlere girmis iste uzayli.

  bide soyle bir sey cikiyor ortaya uzayli diye bir sey yoktur gelecekten gelen evrimlesmis dunyali vardir.
 • uzaylı abi kıymetli şeyler de söylüyor. bunu yaymak için edward snowden'ı bahane etmeye gerek yoktu bence.
 • ciddi anlamda müthiş bir kısa film.