şükela:  tümü | bugün
 • apollo 11 ile aya giden astronotlardan; meslekta$i (bkz: neil armstrong) ile çekişiyor bunlar, önce ben basacam aya diyerek kavga ediyorlar, fakat edwin küsüyor ve ilk olarak neil basıyor vs..
  ayrıca edwin'in ateist olması lazım..
 • "ayda yürüyen ikinci kişi" yeterli bi bilgidir sanıyorum, 2 tane de kitap yazmıştır ama isimlerini bilemem...
 • fantazia productions gururla takdim eder...

  kalfa olarak çalıştığı nalburun yanından patronun misafirlerine çay servisi yapmayı gururuna yediremediğinden ayrılmış olan fakir ama gururlu bir gençti edwin. üniversiteye gidememiş, iş hayatına babası gibi erken atılmak zorunda kalmıştı. evde geçen sayısız günün ardından sarı sayfalara bakarken kaderinin değişmek üzere olduğundan habersizdi.

  apollo 11 ay yolculuğuna çıkmak üzereydi, kamuoyu günlerdir bu olay üzerine kilitlenmiş, sscb karşısında elde edilecek prestijin zafer sarhoşluğu doludizgin yaşanmaya başlanmıştı. tam o sırada, yolculuktan 3 gün önceki testlerde uzay mekiğinde bir sorun çıktı. nasa teknisyenlerinin gün boyu ara vermeden süren uğraşılarına rağmen üstesinden gelemedikleri bu mekanik sorun büyük bir skandala yol açmak üzereydi, projenin ertelenmesi abd'nin prestijinin yerlerde sürünmesi anlamına gelecekti.

  tüm ekibin uykusuz geçirdiği gecenin ardından yönetim, teknik kısım şefinin önerisini gönülsüzce de olsa değerlendirmeye almak zorunda kaldı. şef, yanında yetiştiği otomobil tamircisi clint aldrin'in bu problemi halledecek tek kişi olduğu konusunda ısrarcıydı. aldrin usta oregon organize sanayi sitesi'ndeki dükkanından apar topar getirildi, konu açıklandı. kısa bir incelemenin ardından mekanik sorunu özeceğini söylüyordu aldrin usta, ama bir şartı vardı... işsiz oğlu da apollo 11'le uzaya gidecekti!

  hükümet çaresizdi, teklifi konunun gizli kalması ve genç edwin aldrin'in ayda yürüyecek ikinci astronot olması karşılığında kabul ettiler. aldrin usta da makul yapıda bir adamdı, aya amerikan bayrağıyla birlikte portland trail blazers flamasının dikilmesi isteğinden vazgeçti.
 • kod adi "buzz".
 • kendisine sokulup "incile el basıp ayda yürüdüğüne dair yemin edermisin?" diyen film yapımcısı bart sibrel 'in suratının ortasına yumruğu indiren yüce kişilik.

  küçük bir not: bart amca buzz'ı dava etmiş ve jüri buzz'ı suçsuz bulmuş.
 • ayda pantolonuna cisini yapan ilk insan.
 • neil armstrong ile aya ayak basan ilk insanlar arasındadır. tarihte ismi neil armstrong 'un gölgesinde kalacaktır.
 • annesinin kızlık soyadı "moon"dur.
 • uzayda ezan sesi duymuş, dönüşte müslüman olmuş diye de bir rivayet vardır.

hesabın var mı? giriş yap