• edwin jagger r89u yillardir kullaniyorum. gercekten bir iscilik harikasi.'dede tipi' icin en iyi baslangic jileti. fakat feather blade ile bile fazla agresif degil benim sakallar icin. hicbir zaman kesmedim ve tras olma teknigini oturttum. bu arada eger iyi bir tras sabununuz yoksa girismeyin bu islere. asagidaki yontemi izlerseniz rahaatca tras olursunuz.

arkonun tiras sabunundan alin.

astra jiletlerden alin.

suratinizi islatip onu suratiniza surun. cok az suyla tras fircanizla suratinizda kopurtun.

edwin jaggerla korkmadan tras olun.
  • geleneksel ıslak tıraş alanında başarılı bir üretici. ingiliz markasıdır, her ne kadar sabun, krem, fırça, aftershave vs gibi ürünleri de bulunsadar esas olayı jiletli tıraş makineleridir. bunlardan da en bilineni (bkz: edwin jagger de89) makinesidir. gayet estetik, yüksek kalite krom veya altın kaplamaya sahip olan de89 cildi kazımayan hafif kesimiyle gündelik tıraşa son derece uygundur. sırf bu makinesiyle edwin jagger tıraş dünyasında son derece önemli bir yere sahip olmuştur.
  • ben niye duymamışım dediğim tıraş makinesi markası. hoş bulunduğum yerde bulunması zaten imkansız.
  • tıraş sabunları mühle ile aynı olup, ikisi de beş para etmez. zor köpük yapılır, yapılan köpük anında kaybolur ve cildi kurutup gergin ve tahrişe müsait hale getirir.
    fiyatları orta seviyededir, kokuları ise iştah kabartır.
    sırf bazen kokusu ile beni cezbedip, köpük yapma anında vazgeçiren bir sabun.
  • üretim tesisleri ortaçağlardan bu yana metal üretimi ve işçiliğiyle tanınan sheffield kentinde bulunan ve yüksek kalitesiyle bilinen ürünlerini ağırlıklı olarak el işçiliğiyle üreten kaliteli tıraş malzemeleri firması. "handmade in sheffield, england" ibaresini ürün kutularında mutlaka bulundururlar.
  • de89 ile ıslak traş dünyasına giriş yapmış bulunuyorum.
    makine değerlendirecek bilgim ve tecrübem yok fakat kullandıktan sonra insanların neden önerdiğini gayet iyi anladım.
    siz de ıslak traşa yeni başlayacaksanız tavsiye ederim.
  • yıllardır kullanıyorum, çok memnunum. keşke daha önceleride kullansaymışım.
  • de86 modeli ile ıslak ve yakın tıraş dünyasına bu yaşımda adım attım neden daha önce başlamadığımı bilemiyorum ancak şundan dolayı olabilir; herşeyin bir zamanı vardır..
  • o kadar kaliteli makineleri var ki elinize alsanız her sabah 7'de uyanıp sakal tıraşı olma hissiyatı uyandırır sizde, öyle bir marka yani.

tanım: geleneksel tıraş makineleri ve ekipmanlarında üst kalitede ürünler üreten ingiliz marka.
hesabın var mı? giriş yap