şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zamanında yanılmıyorsam kanal d'de oynayan uçuk bir diziydi. klasik bir amerikan ailesinin indiana adında tuhaf bir kasabaya taşındıktan sonra yaşadıklarını anlatırdı. ailenin ergenlik çağındaki oğlunu omri katz oynardı ki hastaydık kendisine. bu oğlan sabahları gazete dağıtır, gazetelerini almaya çıkan komşular arasında kendisine el sallayan elvisi filan görürdü. bu ve yakın bir arkadaşı kasabada olan tuhaf olayları çözmeye çalışırken eerie indiananın haritadaki sınırlarını çizip bermuda şeytan üçgeninin yapısına çok benzediğini filan fark etmişlerdi. dizide süt kutularının resimlerinden çıkıp konuşan insanlar gibi şeyler de mevcuttu.
 • kasabanın adı eerie indiana değil. indiana idi. eerie ürkütücü demektir. dizi harika idi. okula gitmeden önce, sabah 7 gibi, annemiz ay parçası şeklindeki önlük yakamızı takarken, bir elimizde reçelli ekmek; soba henüz yanmadığında hafiften donarak bunu seyreder idik. güzeldi hayat..

  bu minvalde baska bir dizi için (bkz: #8308563)
 • oldukça enteresan bir dizi idi. filmin ana karakteri omri katz, dizideki adıyla marshall teller, daha fazla uyuyabilmek için saatini geri almayı reddeder. uyandığında mahallelinin ortadan kaybolduğunu farkeder. etrafta sadece, süt kutularında kayıp ilanını gördüğü garip bir kız, bir sütçü, bir de siyah takım elbiseli ajan kılıklı adamlar vardır. bölüm süresince, zaman içinde bir yerlere sıkıştığını, takım elbiselilerin kötü adamlar olduğunu ve sütçünün kendisine çok çok yakın biri olduğunu anlar. bölümün sonunda sütçünün gelecekteki hali olduğuna dair ipuçları* verilmiştir gel gör ki ertesi bölüm kaçırılınca asla bu esrar çözülememiştir. *

  dizi hakkında ayrıntılı bilgi için: http://en.wikipedia.org/wiki/eerie,_indiana
  omri katz hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.imdb.com/name/nm0441814/
 • marshall teller ile yakin arkadaşi simon'in ürkünç oldugu kadar güldürücü olmayi başarabilen maceralarini anlatan dizi.. diş telleri sayesinde köpeklerle konuşan çocuk, çizdiği her şey gerçek olan kiz gibi ilginç konular işlemiştir..
 • (bkz: goosebumps)'ın bir boy küçüğü.
 • korkunç korkutucu bi diziydi ya bayıla bayıla ama battaniye altından izlerdim ya da biraz fazla küçüktüm bilmiyorum. bi bölümünde çizdiklerini bi kalemle imzalayınca gerçek olan kız vardı, duygulu bi atm makinası bi de çocuklarını büyümesinler diye saklama kabında saklayan anneyi hatırlıyorum. gayet haklı sebeplerle ürkmüşüm o yaşımda

  şimdi baktımda başlama zımbırtısı ne güzelmiş
 • cocuklar icin yazilmis en yaratici dizidir. once 91-92 yillari arasinda nbc'de gosterilmis, sonra 97-98 arasi fox'ta yayinlanmistir. tabii turkiye'de gosterimi ayni zamana denk gelmeyebilir. insan aklinin uretebilecegi en urkutucu seyleri dizi haline getirip bir de toplum elestirisi yapmayi basarmistir bu dizi. yayinda kisa sure kalmasina ragmen izleyenleri kendine hayran birakmistir. pek sahanedir.
 • yıllardır ismini hatırlamaya çalıştığım, çocukluğumun en mükemmel dizisiydi, hala daha aklımdadır bölümleri, eh bugün tekrar bulduğuma göre kendisini, sıra bölümlerini indirmekte. ve ilk bölümünü açıp izlediğim zaman neler hissedeceğimi çok merak ediyorum.
 • sadece bir sezon yayınlanan, çocukluğumuzun klasiklerinden*: biri olan "ürkünç" ve bir o kadar da sevilesi dizi. ulan o nasıl bir anlatımdır ya; geçen buldum tüm bölümlerini, ilk iki bölümü izledim direk kamaştım.* hayır ele aldığı konular da birbirinden uçuk ve yaratıcı.

  aklıma muhafaza kabında uyuyan yaşlanmayan ikizlerin olduğu bölüm, bu arada o bölüm de ilk bölüm imiş, geliyor. ha bir de pitbull surfer diye bir grubun* var olduğu, mistik şekilde ufak bir çocuğun sahip olduğu pikapın sapıtmasını konu alan bölümü de hala unutamam. tersten çalınca pikap sahibi çocuğun manyak babasının oğluna ettiği hakaretler duyuluyordu ulan pitbull surfers'ın plağından!

  her ne kadar goosebumps ile korkutma konusunda kapışamaz olsa da, küçükken okuldan gelir gelmez izlenenler listesindedir. ulan o değil de goosbumps nedir allah aşkına ya hava aydınlık olmasına rağmen gerim gerim gerilirdim be izlerken.

  eerie indiana yeri geldimi hepimizi birer marshall teller ve simon holmes yaptı. veletler delil toplarken sanki mevzu bahis gizli sırra ortak oluyorduk.
 • saklama kabında uyuyan aile oldukça mantıklıydı aslında.asla unutamayacağım mükemmel dizi