şükela:  tümü | bugün
  • ilginç bir pokemondur.evrim taşıyla üç pokemona da donuşebilir.yani su taşıyla vaporeon'a, elektrik taşıyla jolteon'a,ateş taşıyla flareon'a dönüşür.
    ayrıca yeni nesil pokemonlarda bu pokemon'a iki evrim daha eklenmiştir.belli bir happiness değerine gündüz ulaşırsa espeon'a,gece ulaşırsa umbreon'a dönüşür.böyle de dönek bir pokemondur
  • dna'sı sabit olmayan pokemondur. bu yüzden pokemon taşlarının verdiği radyasyon dna'sını çabucak değiştirir ve oldukça farklı türlere evrimleşmesini sağlar. oldukça ender görülür.
  • (bkz: oovoo)
  • gelisim taslariyla, 3 farkli jenerasyona evrilebilen bir pokemon. psikopat 3 pokemona evrilmesinden baska hic bir ozelligi yoktur.

(bkz: jolteon)
    (bkz: vaporeon)
    (bkz: flareon)
  • çizgi filmde de ufak bir elemanın elindeydi bu, üç abisi vardı üçünün de farklı evrimi doğal olaraktan. bununkini de kendileri gibi yapmaya çalışıyorlardı.
    sonra bizim ash gelip tabi ki tatlıya bağlamıştı olayı.

bunun yerine dersleri hatırlasam ben de bir pokemon ustası olabilirdim...
  • pokemon x ve y'de sylveon isimli yeni bir evrimi çıkmıştır, şimdiye kadarki en uğraştıran evrimdir. (bkz: sürekli evriliyor efendim durduramıyoruz)
  • evrimleşmemiş haliyle weezing ve arbok'u tek başına yenmiştir. gerçi roket takımını caterpie bile yenmişti.
  • pokemon go da ismini rainer yaparsanız vaporeon a dönüşür, sparky yaparsanız jolteon a dönüşür ve pyro yaparsanız flareon a dönüşür.
    bizzat denenmiştir efendim.
  • pokemon go oyununda evolve etmeden önce işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız işte aradığınız entry geldi dostlar..
    eevee evolve butonuna basmadan önce evrilmesini istediğiniz pokemona göre ismini menüde değiştirin. yani pokemona takma isim atayın. daha sonra oyundan çıkıp tekrar girin ve evolve butonuna dokunun.

sparky – jolteon

rainer – vaporeon

pyro – flareon

soldaki verdiğiniz isme göre sağdaki pokemona evrimini göreceksiniz. hadi yıkılın karşımdan, hileci kalleşler sizi.
  • hayal meyal hatırladığımız eevee'nin evrim(!) bölümünü hatırlamak ve geçmişe dönmek isterseniz 1. sezon 40. bölüme bakmanız yeterli.