şükela:  tümü | bugün
1746 entry daha
  • bazı yönlerden eleştirsem de(abd'den dönmesi, feminizme takması vs) kendisine sonuna kadar katıldığım fikirleri olan insan. özellikle değişik fikirleri olan, toplumun genelinden uzak olan insanların dışlanması ve yalnızlaştırılıp kendi haline bırakılması hatta ölüme sürüklenmesi, ayrımcılığa uğraması. o kadar haklı ki. örneklerden biri benim. kendisini anlasam da keşke yurtdışında kalsaydı. geri geldiği türkiye onun bırakıp gittiği yerden daha boktan durumda. boşuna kürek çekiyoruz bu ülkede. asla saygı görmüyoruz ve aynı sebeplerle karşılaşıyoruz. 29 yaşındayım ve ne özgürce fikrimi ifade edebiliyorum ne de geçinebilecek bir iş bulabiliyorum. eğer başka ülkede olsaydım şah olmazdım ama şahbaz da olmazdım. bu kadar da küstahlıkla alâkadar olmazdım. intihar videosunda dediği gibi mücadele etmeye devam ediyorum.
  • biraz bakış açısını genişletebilse, düşünceleri iyi ama nedense hep at gözlüğüyle bakıyor dünyaya. mesela amerika meselesi, gitmiş seattle’ın banliyösünde yaşıyor, sırf orayı sevmediği için amerikayı terk ediyor ama amerika’nın öteki eyaletlerine gitmeyi düşünemiyor.

bu arada yılmaz güney ile ilgili düşüncelerine yüzde yüz katılıyorum.
  • zilyon tane farklı konuda, podcast yapmış olmasına rağmen henüz "bu fikrine katılmadım faşist efe aydal" diyebileceğim bir konu olmadı. söylediği her şey akla ve mantığa gayet uygun geliyor.