şükela:  tümü | bugün
  • 1989 istanbul doğumludur. öğrenimini galatasaray lisesi, sabancı üniversitesi ve oxford üniversitesinde tamamlamıştır. barış ilhan'ın ilhan astroloji enstitüsünde astroloji eğitimini almıştır. uluslarası astroloji kuruluşları ncgr, ısar ve opa üyesidir. ncgr-paa 1. seviye sertifikalıdır. astrolojik danışmanlık yapmakta ve internet üzerinden astroloji analizlerini yayınlamaktadır.
  • yakışıklılığına sığınmayan donanımlı ve vizyoner bir astrolog. bilgiyi paylaşmaktan çekinmemesi, ilgilenenleri kendi haritasını okuyacak kadar yetkinleştirmeye çalışması alkışı hak ediyor.

metinlerini okuyan, videolarını seyreden herkes efe erten'i takip etmeye karar verecektir.

https://www.efeerten.com/
  • geçenlerde beşiktaş'ta bir mekanda yan masamda arkadaşlarıyla otururken tanıştığım astroloji uzmanı.

gecenin bir vakti laptopunu masaya koyup astroloji haritamı çıkardı sağolsun, o birkaç saatte anladığım kadarıyla güzel bir insan kendisi; sohbetiyle, üslubuyla, iletişim yeteneğiyle... arkadaşları da çok düzgün insanlardı, bu da zaten bir insanı değerlendirmek için önemli bir donedir.

ekşi'de başlığını görünce şaşırdım, adam ünlü çıktı rıza baba, dedim kendi kendime.

uzun lafın kısası, reklam gibi olacak ama reklam amaçlı bir şeyler yazacak olsam kendi yakın arkadaşım astrolog, onun hakkında yazardım; astrolojiye ilgi duyan ve bu konuda arayışı olan varsa, bir ekşici olarak şiddetle tavsiye ederim kendisini.

edit: o yakın arkadaşım bu entry'i benim yazdığımı anladığı anda entry kendi kendini yok edecektir asdfghjkl.
  • bir yılı aşkın zamandır facebookta, bir aydır da instagramda takibimde olan genç astrolog. nasıl çalıştığını, ne kadar özverili olduğunu ben biliyorum. burada kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değil, değiliz.

astroloji ile ilgilenmek sümerlerden beri insanoğlunun bir uğraşısı. ve o günlerden bu günlere birikmiş bir insanlık tecrübesi. bu bilgiyi görmezden gel amenna. ama şarlatan deme. fal, büyü, sihir, vefk... şarlatanlar bunlarla uğraşır. ve fala inanmam falsız da kalmam diye diye hâlâ o insanlara prim verirken sizler, astrolojiden gram anlamaya çalışmadan gazete burçlarından ibaret bilginizle insanları şarlatan diye suçlayamazsınız.
    ülkenin önde gelen eğiticilerinden barış ilhan 'ın öğrencisidir efe. kendisi de öğretmeni de uluslararası kurumlardan onaylıdır.

kendisini öngörüsü için tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
  • güzel bir tezgah kurmuş kendileri. eğitim geçmişi falan da hikayesini daha rahat satmak için iyi bir enstruman. yakında milleti ayıklamaya başlar diye düşünüyorum. twitterdan da destek istemiş ekşide algı kasıyorlar, yardım edin diye:)
    tanım; yeni nesil falcı.
  • en son avukattı ne ara astrolog olmuş dediğim zat.
  • astroloji hakkında küçük çaplı bir kütüphanesi vardır. yalnız kitaba harcadığı para bile bu işi para için yapmadığını gösterir. sen git oxfordlarda oku, sonra doktora filan yap, gel de astroloji ile uğraş... tahminleri şaşırtıcı derecede gerçeğe yakındır. nasıl anladın şimdi filan diye sorunca da detaylı detaylı astroloji dersi vermeye başlar. sempatik kişilik.
  • liseden kardeşim, sempatik adam. merak duyduğu konuyu alır, evirir çevirir, ne yapar eder en mükemmel şekilde öğrenir. yakında astroloji alanında türkiye'deki sayılı kişilerden biri olacağına eminim. yolu açık olsun.