şükela:  tümü | bugün
  • daha önce sözlükte bahsedilmiş olmamasına şaşırdığım, içim güzel, şeker oranı dengeli, fazla kaçırılsa bile ertesi gün sıkıntı yaratmayan rakıdır.

fiyat olarak da tekirdağ rakısı ile hemen hemen aynı civardadır.
  • anason miktarı yüksek tutulmuş ve 4 ay meşe fıçılarda dinlendirilmiş rakı. 45 derece alkollü.

şeffaf renkte, çok hafif sarımsı beyazlanıyor. burunda yoğun anason kokulu, damakta da taze ve canlı, tok ama temiz içimli. iyi dinlenmiş, dengeli ve rahat içimli bir rakı, soğutularak sek içime bile uygun.

içimi rahat, rakıyı sevmeyen veya sert bulanlar tarafından da rahat tüketilebilecek bir eser.
  • hafif sari rengi itici gorunen, diger rakilardan yuksek fiyatina ragmen kalitesi yuksek olmayan, pek fazla kafa yapmayan rakidir. % 45 alkolu yalan mi ne
    ha sabah kalkinca rahatsizlik hissi yaratmadi dogru e cunku kafa da yapmadi
    bi daha alir miyim; hayir.
  • ortalama üstü bir rakı.
  • pek olmamış rakıdır. kafası yok yani bu rakının. kesinlikle yok. 2 kişi 100'lüğünü içtiğimiz bir geceyi sonunda 3 er birayla bitirdik. üstüne üstlük eve de yürüdük. tamam açık hava da içtik ama yok yani kafası. bi sallasaydı bari. birimiz sek içtik bir de. yeniden şaştığımız güne lanet olsun.
  • tövbesini bozup ilk defa alkol alanlar için birebir rakı. yorumları okuyunca 70 liği içip neden bişey olmadağını daha iyi anladım.
  • 100'lüğü duty free dükkanlarda şu aralar 18 euro'dan satılıyor. dışarıda 167 lira.
  • gold'luk ne numarası olduğunu anlamadım. geçenlerde düğünde tatmıştım. tuhaf isimler ve ambalajlarla vatandaş kazıklıyorlar.
  • ortalama kaliteye, düşük lezzete sahip bir rakı. rakıcılar tarafından pek tercih edilmez.
  • meşe fıçılarda dinlendirildiği için rengi sarımsıdır bu yüzden de altın seri diye geçer. diğer markaların çoğunda da altın serisi vardır.

belki anasonu azdır, belki de meşe etkisidir ama yumuşak bir içimi var.