şükela:  tümü | bugün
  • videolarıyla yaran, içinde 30 yaşında bir insan olduğunu düşündüğüm yeni fenomen küçüğümüz.

umarım sonu emir berke zincidi gibi olmaz dadaş kardeşimizin.

(bkz: çitos efe)

(bkz: muhammed efe koçyiğit)
  • ısırmalık bir lokum bu bildiğin, son zamanlardaki yeni hobim videolarını izlemek. bu tatlı ve gayet güzel ( kendisine güzel değilim ben diyordu :( ) çocuğun o tontiş kollarını yemek için erzurum'a bilet alabilirim.
  • çevresi tarafından çocuk saflığı kullanılarak sömürüldüğünü düşündüğüm minik.

efendim, bu çocuk milletin elinde bir oyuncak olmuş adeta. bir şarlatan, bir soytarı, bir palyaço muamelesi görmekte bana göre.

bu çocuğu izleyip gülmenin hiç etik olmadığını, onun henüz aklı etmediği için kendisine söylenenleri uygulayacağı fakat bunun "onun kendi seçimi" olarak kabul edilemeyeceğini düşünüyorum.

bu küçük bir çocuktur ve aklî ehliyeti yoktur. ona çeşitli eylemler yaptırarak, bunları videoya alarak insanlara izletmek düpedüz onu sömürmek, onunla dalga geçmektir.

ben böyle düşünüyorum. sözlükteki pedagog, psikolog ve dâhi filozof arkadaşlara da danışmak istiyorum; yanlış mı düşünüyorum?
  • büyüdüğünde kendisine yaptırdıkları hareketler ve taklitler yüzünden çok sinirlenecek, utanacak.
  • aslan ve bizon belgeseli ne kadar güzel ve doğal ise sonra anlattıkları da harika. en son bugün ki çocuktan al haberinde limonata tarifi çok iyiydi.

dadaş cansın.
  • hemşehrisi fatih ürek dansı yapan çocuk.
  • instagram'da istanbul mekanlarında tıka basa yedirilirken video çekilen ve bunu reklama dönüştüren aileye sahip bebe.

koca kahvaltı tabağında sucuğu yerken mekan ismini söyletmişler. kusura bakmayında çok iğrençsiniz. tv'de denk geldiğim vakit göbek attırıyorlardı. vallahi bana ne komik geliyor ne sempatik.
  • bu çocuğu her gördüğümde üzülüyorum.
    tamam çocuktan al haberi isimli programdaki her çocuk akılları ermediği için bir nevi istismar ediliyor ancak
    bu çocuk zorla oynuyormuş gibi durmuyor mu sizce de?
    nefes bile zor alıyor, orda çocuğu müzik eşliğinde oynatıyorlar...

programdan, eğlenceden önce o çocuğun sağlıklı beslenmeye ve spora ihtiyacı var.
    hepimiz biliyoruz ki şimdi tatlı ve sempatik gelebilir ama ergenlik ve sonrası mazallah hiç iyi geçmeyecektir.
    böyle sempatik sempatik şekilde programlara da çıkarılmayacaktır.

ailesi lütfen çocuğunun biraz da geleceğini düşünsün.
    herşey para ve reklam değil, yazık.
  • bu çocuk bildiğiniz obez, tombik çocuk sevimli çocuk bilmemne mantığına tüküreyim bu memleketin, çocuk mu yetiştiriyorsunuz, oyuncak mı, yapıyorsunuz kendinize?! geleceğin insülin dirençlisi, diyabetlisi , kalp ve damar hastalığı meyillisi hatta direk adayı, ek olarak feminen hareketler eşliğinde çocuğu oynatmak gibi sakil ve ileride belki de utanacağı hallere sokuyorlar çocuğu, daha aklı ermeden kocaman laflar ediyor, çocuk o daha, güçlükle nefes alıyor görmüyor mu ailesi? türkiye doğru düzgün sosyal bir ülke olsa, tabi bu hayallerin ötesinde bir durum, bence insanlara çocuk sahibi olabilme ehliyeti verilmeli, eğitilmeli insanlar.
  • her çocuğun sevimli olamayacağının ispatı çocuk.