• dışarıdan hayat dolu, neşeli ve çevresine ilham katma çabasında olan insanların aniden “ben gidiyorum” diyerek gitmeleri beni çok etkiliyor.

yanında belki de üzgün duran, depresyondaki arkadaşını desteğiyle güçlendirme potansiyelindeyken; aniden oyundan kendi istekleriyle çıkması bana biraz da
    sartre'ın “intihar bir vazgeçiş değil, başkaldırıdır.” sözlerini hatırlatıyor.

vazgeçmiş değil de mevcut düzeni reddetmeyi tercih etmiş gibi hissettiriyor.

huzur içinde uyumasını dilediğim şef.
  • msa'dan hem şefim hem arkadaşımdı kendisi. çok çok üzüldüm huzurla uyusun..
  • baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş ancak. efe biz sevdiklerine hoş bir sada bıraktı, sizler de iyi bilin, iyi hatırlayın arkadaşımı.
  • maalesef aramızdan ayrılmıştır. kendisini msa'daki ilk oryantasyon dersimizde tanımıştım, oldukça enerjik, sempatik ve konuşkan biriydi. uzun süredir de kendisini instagram'da severek takipteydim, ne yazık ki intihar haberi ile çok çok üzdü. “bye” yazılı story attığında sosyal medyaya ara mı veriyor acaba demiştim, bu hiç aklıma gelmezdi. huzurla uyu efe şefim.
  • kendisinin yemek yapışını izlediğim için kendimi şanslı saydığım şefim.

mutfaktaki duruşu, tehlikeli durumlarda (alev alan tavalar, açık kalan ocaklar vs.) soğukkanlılığı, ciddi durumlarda takındığı sevecen tavrı ve minestrone çorbama domates koymayı unuttuğum için "mükemmel bir minestrone bu, dışarıda 50 lira veririm bu çorbaya, tam olarak bir minestrone çorbadan beklediğim bu ama reçeteye uymadığın için bırakıyorum seni" diyerek ilk pratik sınavımdan fail almama neden olan mutfak insanı.

durgun başlayan güne "allora!!" ile neşe katan, "ben yapabiliyorsam herkes yapabilir" mütevazılığında olan şefim, okursanız buraları saygıyla selamlıyorum sizi.

bu arada alev alan tavadan korkan bir öğrenciye "korkma evladım, ekipmandan korkma, ekipman senden korksun" demesiyle mutfak hayatıma ufak ama etkili bir dokunuşta bulunmuş insan.
  • bu adam neşeli kendi halinde biriydi. uzun zamandır takip ediyordum kendisini. karıncayı ezmeyecek naif birine benziyordu. intihar etmiş..

vefatının ardından konuşmak anlamsız. işıklar içinde uyusun.
  • inanamıyorum çok üzüldüm. 2014 yılında msa' da eğitmenimizdi. en sevdiğim şefti. acaip bilgili, becerili ve pozitif biriydi. çok şaşkınım nasıl böyle biri intihar edebilir aklım almıyor ve almayacak.
  • biraz önce öğrendim. kendisi on sene önce msa'da şefimizdi. çok şaşkınım çok. huzur içinde uyumasını dilerim.
  • şok oldum nedeni ne acaba çok üzgünüm mekanı cennet olsun
  • msa'nın başarılı eğitmenlerinden, ileride çok daha tanınıp bilinecek şef. instagram hesabından her gün canlı yayında ders anlatıp yemek tarifi ve başka pek çok faideli bilgi veriyor. efemcakiroglu efendim, mutlaka takip ediniz.
hesabın var mı? giriş yap