şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: efeler)
  • (bkz: biz de bunu yedik)

sahte olduğunu düşündüğüm twitter sayfası. şu an o bölgede tweet atacak kadar rahat bir durumun olduğunu sanmıyorum.
  • 98 yilinda "murat operasyonu"nda bordo bereliler ile birlikte gorev yaptigimiz bir diger birlik.
  • yazdıkları tweeti silen twitter hesabı. tabur komutanın pusuda şehit düştüğünü söyledikleri tweeti az önce sildiler
  • fake hesap
    az önce bakın dün ilk ben yan hesabımdan duyurdum dediği hesap hesapla alakası olmadığını açıklamış.
  • infial yaratmak için midir nedir artık bir sürü farklı rakamı şehit sayısı diye veriyor dünden beri. telsiz konuşmalarını aktardığını söylüyor, kendisinin hakkari'de taburda olduğunu iddia ediyor ve hesap henüz 3-5 günlük. 6'dan başlayan kayıp sayısı 40'lara kadar vardı bu hesaba göre. 12 civarı askerin/polisin rehin düştüğünü sonra kurtarıldığını filan anlatıyor. bu hesaptan çıkan bilgilerin tamamının dedikodu üretmek maksatlı olduğu net sanırım. sağda solda paylaşanlar düşünsün artık bunu neden yaptığını.
  • kendini asker sanan ergenlerin açtığı ve yönettiği twitter hesabı. hiçbir gerçeklik payı yokmuş gibi geliyor.
  • fake twitter hesabı.
  • tümüyle hayal ürünü bilgiler paylaşarak, dezenformasyon yapma ve takipçi toplama amacı güden bir psikolojik savaş hesabı.

şimdi sildiği birkaç tweet'i:
    http://pbs.twimg.com/media/cotmylwueaa_pj_.jpg

böyle zamanlarda bu tür ne idüğü belirsiz kişi ve oluşumlara asla itibar etmemek gerekiyor.
  • tabur komutanının şehit edilmesi hakkında tweet'i dün 18:00 civarı paylaşmışlardı. bu sebepten kulak kabartıp takip ettim. hatta doğruluğumuzu sorgulamayın isterseniz minvalinde de rt etmişlerdi bu tweet'i ama şimdi silinmiş.

ilginç..