şükela:  tümü | bugün
  • rol kesen insan için çok düşük, bütün kalbiyle efendi adam olmayı seven için aşırı yüksek eşik. hatta bence öyle bir eşik yok seven için.
  • tohumunda sahip olmadığı özelliği zorlayarak çıkarmaya çalışanların çabası. nabıcan bu yaştan sonra boxerla dünya turuna mı çıkacan güzel kardeşim.
  • başta öğrenmek lazım itliği hergeleliği, sonrasında ulaşılabilecek en üst sınır efendi adam olmaktan bıkma eşiğidir. it hergele olamazsın zikseler olmaz
  • olmuyor la! olmadı, ne yaptıysam olmadı! 15 gündür saldım iyice ipin ucunu ...

üstte bulunan üç entry herşeyi özetliyor aslında ... ilk kez üniversitede hocam söylemişti, çekti bir köşeye ve "bu kadar efendi bir adam olma" dedi. demek ki sorun aynı zamada efendiliğin derecesiyle de ilgiliydi. o kadar çok duydum ki benzer telkinleri hayatımda ... "efendiliğinden kaybediyorsun! yapma!"

şimdi size sormak istediğim şu değerli götüne koyduklarım (cinsiyetçi olmasın diye bu güzide organımızı seçtim, hepinizde birer tane olduğunu tahmin ediyorum) sözlükte, trafikte, işte, evde, ofiste, sokakta, okulda heryerde la işte, aklınıza neresi geliyorsa heryerde, kızgınlıkla, arkadaşça, insanca veya her ne duyguylaysa işte birbirimize sürekli efendi olmamızı söylemiyor muyuz? efendi ol! adam ol! ha? demiyor muyuz?

sonra aynı biz, efendiliğinden kaybediyorsun demiyor muyuz?

sonra biz, piç olacaksın aabii, sen dünyanın derdini çekeceğine dünya senin derdini çeksin, itlik yapacaksın, güçlü olacaksın, kimseye acımayacaksın, bırakacaksın efendiliği kaybedersin demiyor muyuz? demediniz mi?

ha o eşik, işte o da benim götüme girsin, belki rahatlarım.