şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aşırı derecede sıkıcı ve mal olmaları, dikkat çekmek ve ilgi görmek için geçmişte 'travma' yaşadıklarını iddia etmeleri, hayatlarındaki en büyük atraksiyonun; karşı masadaki kızla kesişmek olduğunun buruk sevincini yaşamaları, ha bir de deli gibi 'piç erkek' olma arzusu taşımaları.
 • bir kısım memeliler tarafından, saçma sapan sıfatlarla sözlüklerde tanımlanmaları.
 • (bkz: friendzone)
 • empati kurabilmeleri
 • piç erkeklerin dağıttığı kadını teselli eden, kaprisini çeken, onu yeniden ilişki hayatına döndüren erkeklerdir. dert çekerler. kimi kızlar buna değer verir o veya o tip erkeklerle ilişkiye devam eder. kimisi ise hak ettiğinden fazla değer verilmesini kaldıramadığından yeniden kendini değersizleştirecek bir piç erkek peşinde koşacaktır. dolayısıyla çoğu terk edilir veya aldatılır.
  efendi erkekler piç erkek olmak istemez. piç erkeklerdeki karaktersizlik, yüzsüzlük zaten adamın yaratılışına ters. sadece onlar gibi daha fazla beğenilmek ve hayatlarında güzel kadınlar olmasını ister. çünkü yırtık olamadıkları, reddedilme konusunu gurur ettikleri için kolay kolay kızlara açılmazlar.
  piç erkekler her ortamda rahattır. zaten olayın doğasında sıcakkanlı olmak vardır. ayrıca karşıdakine kendini beğendirme derdi yoktur. kızları iyi çözdüğü için yeri gelir karşıdaki kadına hayvan gibi davranır. çünkü kızı geri nasıl ikna edeceğini iyi biliyordur. yalan söyleme konusunda aşırı uzmandırlar. karşıdaki kızın ilgi alanı neyse alakası olmadığı halde onun da ilgi alanı buymuş gibi davranır. hepsi de kendilerini tatmin ettikten sonra kızı yüz üstü bırakmaktan çekinmezler. sıradaki gelsin.
  efendi erkek karşısındaki kıza baştan değer verdiğinden çekingen olur. sürekli ya beğenmezse, hoşuna gitmezsem korkusuyla nasıl davranacağını bilmez. her hareketinde kendini rahat hissetmez. biraz zaman verilirse, karşıdaki kadının gerçekten onu istediğine inanırsa daha sıcakkanlı olacak ve içindeki gerçek eğlenceli, konuşkan adam ortaya çıkacaktır.
 • hem sevmeyenleri hem de kendilerini tatmin etmek gerekirse, karşılarındakinin fikir ve isteklerine gerekenden fazla değer vermeleri.
 • bazı kızları iğfal etmediği için kötülenmeleri.
 • bir kiza yaklasirken kesinlikle cinsellik dusunmezler. yaninda olmak, yaninda huzur bulmak ve her seyini paylasabilmek icin kiz arkadaslari olsun isterler. en onemli ozellikleri kadinlara karsi kibar olmalaridir. ama yakin arkadas olana kadar degil her zaman icin kibar olmak. tabi ki esprili seyler olabilir ancak hicbiri, hicbir kadinin uzulmesini istemez. kiz arkadaslarini tecrube olsun diye degil, omur boyu mutlu bir iliski surebilmek icin isterler. ayni anda birden fazla kizin pesinden kosup hangisi olursa olsun demezler. asik olmak isterler.

  ha bir de son olarak cogu kiz cocuklari olsun isterler.
 • özsaygılarının -özsevgilerinin olması
  kendi sınırlarını biliyor ve koruyor olmaları
  bilgili -ilgili (hayata dair- herşeye dair) olmaları
  amaç ve hedeflerinin olması
  samimi
  sakin
  dürüst
  güvenilir olmaları
  hayır demeyi bilmeleri
  az-öz konuşuyor olmaları
  kendilerini geliştirmiş olmaları
  çözümcül yaklaşımları
  gerçekçi olmaları...
 • türkiye'de yaşıyorlarsa; "loser" olmaları. sonra "neden bütün erkekler piç olmaya çalışıyor?"