şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "özürlü değilim , sadece trip atıyorum , sen bunu söyleyemezsin / bunu mu ima ettin ?" vb. anlama gelen , genelde kadınlarca sıkça kullanılan söz öbeği
 • efendim isitmedim
  bana bir sey mi dedin?
  iki orta bir sade
  e haydi bana musade

  gibisinden giden sarkinin bir bolumu. allah belanizi versin ne diyeyim.
 • böyle bir şarkı varmış canlar. şarkı sözleri, klibi ile yıllarca konuşmamız gerekn şarkı iken yazık etmişiz. sibel hanım kızımın 1999 yılında çıkardığı albümden. http://www.youtube.com/…yap#p/search/13/rgfrulh46yy

  efendim işitmedim
  bana bir şey mi dedin
  iki orta bir sade
  haydi bana müsade

  ek: ne bilinçli kitle varımış =) "iki orta bir sade"
 • klibi tv kanallarında döndüğü dönemlerde sırf söyleyen kişiyi görmek amacıyla izlediğim (bak dinlediğim demiyorum) şarkıydı. demin youtube'dan gene açıp izledim, ve şu sonuçları çıkardım kendime:

  1 - gerçekten de sibel kişisi o zamanlar baya güzelmiş.

  2 - 12 yıl önce ilköğretim 5'e giden bendeniz şimdiye göre güzellikten ve güzelden daha fazla anlıyormuşum, klibi tekrar izleyince şimdi beğendiğim tiplerin götüm gibi olduğu kanısına vardım.

  3 - bu sibel kişisi kimdir, nedir, soyadı var mıdır varsa nedir, hala bu kadar güzel midir ve akıbeti ne olmuştur sorularına cevap arayasım geldi şu sabaha karşı vaktinde.

  4 - şarkının sözleri biraz saçmaydı kabul ediyorum lakin çıktığı dönemde ebru yaşar'ın "seni anan benim için doğurmuş" ve ciguli'nin "binnaz" şarkılarıyla birlikte (en azından bizim ilköğretim okulunda) en çok söylenen şarkılardandı. bu arada sözlerde yer yer serdar ortaç tadı almak mümkünmüş sanki, onu farkettim birden.
 • ankaralı ayşe dincer - efendim isitmedim klibindeki hevesli hevesli oyunayan şarkıcının şarkısı. (bkz: okul kapısının kolu)
 • bu şarkıyı söyleyen kız baya güzeldi yani. az önce klibini açtım tekrar izledim hala güzel. demek ki güzellik dediğimiz şey kalıcı.
  şarkı da ııııı siz sözlükçüler ne diyor tam bir "kezban" şarkısı. atara atar, gidere gider yaparımgillerden.
  dobra ve delikanlı.
 • şarkıyı söyleyen sibel, küçük emrah'ın eşidir.