şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir'de bes yildizli bir otel. binasi 1950'li yillarda mimari tasarim yarismasi ile elde edilmis bir proje uyarinca insa edilmistir. mimari harbi hotan'dir. (bkz: yanilmiyorsam) mutfagi ege ve izmir yemeklerini en iyi icra eden ekiplerden birine sahiptir. ozellikle zeytinyaglilari muhtesemdir.
 • emekli sandığına ait otellerden biridir bir hayli eski olan ve devlet zihniyetiyle işletilmesinden dolayı bir turlu modernize edilmeyen otel birçoğuna göre 5 yıldızı haketmemesine rağmen genellikle devlet dairelerinde gormeye alistigimiz hamili kart yakinimdir kolaylıkları,konumundan mutevellit muhtesem manzarasi ve eski aliskanliklar nedeniyle bos oda bulmak zordur.yapilan anlasmayla yakin zamanda swissotel zincirine katılacağı rivayet olunur
 • alt barinda otururken havuzun icini gorebilme luksune sahipliginden ve havuzun trableninden dolayi bir cok coluk cocuga vesile olmus popular otel.
 • şu anda kapanmış ve mallarının açık arttırmayla satışa sunlduğu otel.bir süre sonra swissotel tadilata başlayacak.
 • oib tarafindan satisa cikarilmistir. 19 ekim 2005 tarihine kadar teklifler toplanacaktir. bu vesileyle izmir'in artik gerektigi gibi gercek anlamda 5 yildizli bir otele kavusacagini umuyorum
 • gun itibariyle 121.5 milyon dolara satilarak ozellestirilme yoluna girmis oteldir.

  (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…konomi/3442918.asp?sd=3)
 • izmir özel türk lisesinin mezuniyet balolarının bir dönem yapıldığı otel.
 • bilgiye nasıl ulaştıksa üç beş arası çay partilerinin yapıldığını internetten öğrendiğimiz ve gırgırına da olsa illa ki üç beş arası gidip çay içeceğimizin hayalini kurduğumuz, tatil için izmir'e geldiğimizde havaş otobüsünün son indirme noktası olduğundan tam önünde inip de otelin metruk bir bina olduğunu görünce hayal kırıklığı yaşadığımız, oysa ki zihnimde izmir'in en canlı yaşam alanlarından biriymiş gibi kalmış, büyük bir kompleks.

  sözlüğe baksaymışız acı gerçeği önceden öğrenirmişiz.
 • bir aksilik olmazsa 2007 yılının eylül ayında* tekrar kapılarını açacak olan izmirin simge oteli.*
 • izmirdeki bazı otellerin özellikle de izmir hilton un açılması için dört gözle bekledikleri otel.

  zira bunyesindeki convension center, izmir in en buyuk kapalı kongre merkezidir. bu merkezinin açılmasıyla gelecek konukları konaklamasını swiss in oda sayısı göz önüne alınırsa karşılaması olanaksızdır.

  convention center in yanması sebebiyle izmir deki ozellikle doktorların duzenlediği ulusal ve uluslarası kongreler neredeyse kalmamış, hepsi istanbul ve antalya ya kaymıştır. bu nokta onemlidir.

  ayrıca swiss in fiyat konumlanmasının oldukca yuksek oldugu dusunulurse, izmir hilton dışındaki hiçbir otel bundan etkilenmeyecektir. zira izmir de su anda 85-90 euro civarında gezinen oda+kahvaltı fiyatları hilton da 140 dolar, swiss te de muhtemelen 150-170 dolar civarlarında olacaktır.