• efesin faillarına yenisini eklemediğini umduğum bira, tuborg amber e yönelik üretildi sanırım..

edit: arkadaşlar, tuborg amber'e yönelik üretildi dediğimde tat veya tip olarak amberle kıyaslama değil, bir şirket hamlesi olarak yazmıştım.
    efes in ale ları hakkında bir fikrim yok ama tuborg amber ale başarılı yine de bir indian pale ale değil tabii ki *
  • türkiye'de yeni çıkan her bira çeşidi gibi beni heyecanlandıran biradır.
  • afedersin ama vereceğin ismi sikeyim markalı bira. pastörsüz ne demek lan? pastörize edilmemiş dersin, efes taze dersin, efes fresh dersin hepsi olur ama pastörsüz nedir? kepazelik.
    edit: entryi girdikten sonra "ulan acaba sazan.avi mi oldu dedim. gugullayınca bir adet görsel buldum. doğruymuş yani. tekrar vereceğiniz ismi sikeyim.
  • efesin içimi rahat yepisyeni birasıdır.

yazın dışarıda kavrulduktan sonra gelip gölgede soğuk bir şey içeyim de serinleyeyim dediğinizde tercih etmekten imtina etmeyeceğiniz bir bira olmuştur.

yüzde 5 alkollüdür.

bu arada ülkemizdeki bira çeşitliliğini şöyle bir gözden geçirdim.

filtresiz, pastörsüz diyerek habire bir prosesi atlıyorlar bira yaparken. tabi ki bu çeşitlilik ve tadı etkileyen bir konu ancak günün birinde "efes birasız" diye sadece kapaklı boş şişe alacakmışız gibi geliyor...
  • çiçek aşısı olmamış bir biradır
  • bir berliner olmasa da beğendiğim biradır.
  • ismi faullü ama içimi muhteşem bira. fıçı biranın şişelenmiş hali. (efes fıçı'dan kesinlikle daha iyiydi).
  • halen deneyemedim. çüküm düşücek galiba.
  • harika bir fikir, biradan azıcık anlayanlar bilir ki pastörizasyon biranın tadından çalar, bu bira büyük potansiyel vaat ediyor, çok güzel ürün çeşitlendirmesi.

biradan anladığı tek şey "şekerli bira o hedehödö" olan ve marketlerde yıllardır "günlük" ürünler satılabildiğinden bihaber kişiler istediği birayı hala dünyanın en iyi birası sanmaya devam edebilir, zaten bu tür ürünler vizyonsuz ve vasat bira tüketicisine hitap etmiyor.
  • sayın efes yetkilileri hazır malt ınız var. siz de alkolsüz malt içeceği yapsanıza...
hesabın var mı? giriş yap