• 24 ekim- 3 aralık 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek ve 21 şehir dolaşacak festivaldir.

konuklar:

eddie bo
    john lee hooker jr
    watermelon slim

şehirler ve konser tarihleri:

24 ekim 2008 - mersin
    25 ekim 2008 - adana
    27 ekim 2008 - gaziantep
    28 ekim 2008 - diyarbakır
    30 ekim 2008 - malatya
    31 ekim 2008 - kayseri
    2/3 kasım 2008 - moskova
    5 kasım 2008 - girne
    7 kasım 2008 - denizli
    8 kasım 2008 - antalya
    9 kasım 2008 - konya
    12 kasım 2008 - trabzon
    14/15 kasım 2008 - ankara
    18 kasım 2008- eskişehir
    19 kasım 2008 - bursa
    21/22 kasım 2008 - istanbul
    25 kasım 2008 - balıkesir
    26 kasım 2008 - çanakkale
    28/29 kasım 2008 - izmir
    2 aralık 2008 - kocaeli
    3 aralık 2008 - edirne

hayırlı blueslar diliyorum efendim.

edit: eddie bo festival programından çıkmış efendim; giderken de yerini sharrie williams a bırakmış.
  • moskova'daki ayagi oldukca neseli gecen festivaldir.

eddie bo'nun yerine gelen grup (solistleri bayan, isimlerini hatirlayamadim) o geceki en iyi performansi gosterdi. watermelon slim ve john lee hooker jr. hic te bekledigim gibi cikmadi.

ayrica efes'in yeni cikan birasindan her alista kazi kazan karti verdiler. yanimdaki arkadasa ilk iki birada iki ipod shuffle (512 mb) cikti. butun gece ugrasmamiza ragmen 3.yu kazanamadik.

seneye insallah!
  • canına yandığımın istanbul'u... zincir festivali bile daha başka...

arkadaşlara "ne önceden yemek yemesi içeride ekose örtülü masalar kuruyorlar, tex mex, cajun allah ne verdiyse biraya yancı yapabiliyorsun" diye ukalalık ettiğim ama hayatımın on küsuruncu blues festivalinde karşılaştığım minyatür bir disko ortamında döner ekmek, hellim, sucukla bana kapak olmuştur... neyse bunlar işin fasaryası...

sevgili istanbullular, girne'de öğrenci de senior citizen da 20 kağıda girdi bu etkinliğe.. diğer illeri bilmem ama görünen o ki, sponsor öncelikle efes ise, 2. sırada siz varsınız...

gelelim müzikal yansımalara... gitarını kanun sanan watermelon slim'i sokakta görseniz 30 iqdan bir yerlere kaparsınız, öyle moron bir ifade ama kardeşim o ne beceridir, o ne adanmışlıktır hayran kaldım öyle böyle değil...

sharri denen hatun ise mest etti resmen... gerek ses, gerek duruş hükümet gibi kadın diyeyim de öyle anlayın... seçtiği şarkılar falan da süperdi ama asıl arkasında çalan bir gitarist vardı ki, o adamın hiç bir gecesi boş geçmiyordur anasını satıyim...

john jr ise uykumu getirdi pardon... bir kere nerede babasının hasan mutlucan sesi nerede bunun vızıltısı... boom boom bekledim de ne oldu, ben bile o kadar söylerim kassam...

bu arada obama sevinçlerini de bizlerle sık sık paylaştılar sağolsunlar... istanbul'a gelene kadar alışmış olurlar tahminimce.. yırttınız yani...
  • bursa ayaği gayet eğlenceli geçmekte olan festival.sharri superdi ozellikle.
  • ya moskova ayagi? tadından yenmedi..
  • edirne ayagi da guzel gecen blues festivali olmustur, yalniz seyirci ile sharrie williams arasinda soyle ilginc bir diyalog gecti:

sharrie williams: do you mind if we do the blues tonight?
    seyirci (bagirarak ve hep bir agizdan) : yeeeeeeeeess!
    sharrie williams: ??! are you sure?
    seyirci (yine bagirarak ve hep bir agizdan) yeaaaaaah!

(bkz: do you mind)
    (bkz: ingilizce konusurken yapilmis en buyuk salaklik)
  • ankara ayağına katıldığım ve efes sadece bira mı yapsa dediğim festivaldir. festival programına sonradan dahil olan sharrie williams ın watermelon slim ve john lee hooker jr a taş çıkartıcasına bir performans gösterdiği, o kocaman gözleriyle eğlenmeyeni döverim dediği ama öyle demesine gerek kalmadan eğlendirdiği görülmüştür. ha onun dışında hiçbirşey olması gerektiği gibi değildi, geçen yıllardaki festivali aratmıştır en azından ankara etabı. ne bir maskot verdi efes ne de festival havasını hissetirebildi. bira 5 ytl iken kadeh şarabı 12 ytl yaparak bira tüketimini arttırmak istemişler ama efes in buna ihtiyacı yok ki! ayrıca biralar da çok soğuktu.
  • festival için seçilen duraklarla şaşırtmış bir organizasyon. istanbul, ankara vs.' ye alışığız tamam da...

hala yere düşmüş olan ağzımı kapatamıyorum. kesin bir bit yeniği var.

(bkz: malatya)
    (bkz: efes pilsen)
    (bkz: blues)
  • güncel programa, sanatçı bilgilerine, şehrinizdeki blues konserine kaç gün/dakika vs kaldığını gösteren sayaca ve festival hakkında bilumum içeriğe www.efesblues.com adresinden ulaşılabilen, türkiye'nin sanırım yaptığı yol, aştığı tepe bayır bakımından en uzun soluklu festivali.

bu yılın sanatçılarına gelince, tipinden oldukça eğlenceli ve enerjik insanlar olduğu söylenebilir.

ancak en fazla şahsımın dikkatini çekmiş isim watermelon slim olmuştur. aldığı ödüller, farklı gitar çalma tarzının da ötesinde bu adamın üniversiteyi vietnam'da gönüllü asker olmak için bırakması, daha sonraları 30 yıl boyunca kerestecilik,kamyonculuk, karpuz üreticiliği yapmış olması ve bu işler sırasında tarih ve gazetecilik diploması almış olması.
  • konuklarıyla 14 kasım saat 11'de odtü mimarlık anfisinde söyleşeceğimiz festival.
hesabın var mı? giriş yap