şükela:  tümü | bugün
  • white ve amber ile birlikte piyasaya cikacak efes ürünü.
  • 33lük satılıyor sanıyorum. dün eskişehir'de bir pubda 18 lira bayıldım. gayet lezzetli ama pahalı.
  • daha doğru düzgün bir bira yapmayı beceremeyen efes'ten (hadi filtresiz bomonti bir derece) şimdi de saçma bir ale atağı. efes red ale şimdiye kadar içtiğim en lezzetsiz bişi olmuş ama ale olmamış. ne gövde var, ne meyvemsi lezzetler. olması gereken aromalardan uzak, yine içilebilsin diye buz gibi sunulan biraz alkollü malt içeceği olmuş ama üzerine ale yazmışlar.

yıllarca "bira" diye iddia ederek içirdiği sıvı ile "bira" lezzeti konusunda cahil bir kitle yarattıktan sonra şimdi de "ale" için aynısını yapmaya çalışıyor gibiler.

yahu bari önünüzde gara guzu felan varken, bir çok yerli ve yabancı butik bira / ale markası ortalarda geziyorken yapmayın yahu. önce düzgün bir bira yap sevgili efes sonra ale ve diğerleri ile oyna istersen.
  • brewmaster serisinin tadı en güçlü üyesi. bence başarılı bir girişim olmasına rağmen irlanda iddiası komik durmuş. türkiye'de buna benzer girişimleri teşvik etmeyi sevmesem, "yahu olmamış" diyebilirim ama bence gelişip güzelleşebilir. güçlü bir gövdesi ve rayihası yok ama sıcak havalarda, içimi sudan daha ağır bir şey isteyenler tercih edebilir.
  • diğer ale serisine göre tadı daha kötü bir biradır.
  • damak zevkime göre amber'a göre geride kalmış ürün.
  • asla efes içmeyen biri olarak oldukça hoşuma giden biradır. ki şu anda da kendisiyle beraberiz.
  • çok çok iyi geldi tadı. heineken'den sonra ilk defa başka bira aratmamıştır. bunu söyleyen kişi öyle gara kuzu filan pek sevmez.

sadece bir çeşidi denenmiştir, red ale idi galiba, white alesi, beyazlı olanı sırada.

bakıcak, bakıcak..
  • tamam büyük bir bira eksperi değilim, ama haksızlık etmeyin. kesinlikle memleketteki kalburüstü biralardan biridir.
  • tat olarak leffe'ye yakın bulduğum kavruk ama tatlı olmayan bir tada sahip efes birası. şahsen başarılı buldum.