şükela:  tümü | bugün
  • efes'in 50.yıla özel yeni kış birası.

arpa, buğday, çavdar ve yulaf maltları içeryor ve filtresiz.

yazın özel seri arıyorduk, kış da bununla geçecek gibi görünüyor.
  • bir torku kırmızı değil
  • fotosunu gordum merak ettim dogrusu. ne zaman piyasaya cikar ki?

bir de arpa bugday cavdar yulaf ilginc bir karisim olacak. ayrica filtresizmis.
  • kadıköy de denediğim baya güzel olan bira modelidir.
  • an itibariyle içme fırsatı buldum. efes pilsen bünyesinden çıkmış en iyi bira diyebilirim. özellikle benim gibi malt karakterli biralar seven bünyeler için. buğdayın bol proteini ve ekşiliği, çavdarın baharatlılığı, arpanın ekmeksiliği, çok doyurucu bir bira gerçekten.
  • bir yerden sonra bana bütün biralar aynı geliyor. geçen cuma denedim ben de bunu kadıköy'de, normal efes gibi geldi. ne bir eksik, ne bir fazla. gerçi tubork da aynı.

tamam efes'i çok daha fazla seviyorum ama bir yerden sonra hepsi aynı geliyor bana. 'turbog'sa içmem', aman 'efes mi o ne lan?!' adamı değilim, hiç olmadım. hele ikinciden sonra, marmara içsem bu ne lan demem.

tüketiyoruz işte.
  • normal efes’ten fazla, malt’tan az baharatlı olan bira.
  • sanırım tombul şişe depoları dolmuş. stokları boşaltmak için tombulun üzerine etiketi yapıştırmışlar.

tadı iyi bira.
  • dene beni, iç beni dedirten siyah bir şişeye sahiptir. üzerine şık bir şekilde buğday sarısıyla 50. yıl harmanı, el yazısıyla limited editon ve mavi renkli winter blue ibareleri yerleştirilmiştir. anlaşılan iyi bir tasarımcıyla çalışılmış. tadına gelirsek yumşak ve biraz daha hissiyatlı bir içime sahiptir. özel seriden çok daha başarılıdır.
  • an itibariyle içme fırsatı buldum. efes pilsen bira sevmem normalde ama bu baya iyi bir bira.
    umarım tadı bozulmaz.