• votkalı olmayan sadece yüksek alkollü olan bira. birşeyin alkol oranı yükselsin diye ona ille votka katılmaz.

edit: imla düzeltmesi.
  • ıssız adaya düştüğümde yanıma alacağım 3 şeyden 3 ü.. 3 tanesi kafayı tam yapıyo, gerisi gelir zaten.. o kafayla balık mı avlamazsın muz mu toplamazsın lan.. bira aleminin piridir efem nokta
  • kırmızı tuborg olur xtra olur hiç farketmez.görevini yerine getiren biradır fanboyluk yapılcak mevzular degil bunlar siktirin gidin başka topige amk.
  • içeriğinde değişikliğe gidilmiş nihayet.

kasım 2014 üretimli şişesinde şöyle yazıyordu:
    su, arpa maltı, şeker, co2, şerbetçiotu ve maya.

şubat 2015 şişelerinde ise durum şöyle:
    su, arpa maltı, co2, şerbetçiotu ve maya.

ilginç ve tüketici için olumlu bir farktan daha söz etmem gerekir ki:

21 kasım 2014 üretimli biranın tavsiye edilen son tüketim tarihi 21 kasım 2015 iken,
    13 şubat 2015 üretimli biranın tavsiye edilen son tüketim tarihi 13 kasım 2015 görünüyor.

yani raf ömrü de 12 aydan 9 aya düşmüş. efes bu aralar güzel şeyler de yapıyor, yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım. artık tuborg bulamadığımda soda almayacağım en azından.
  • tuborg kırmızı bulunamıyorsa alınacak olan içki
  • 12 adeti yaklaşık 60 tl tutuyor, üzerine 10 lira daha koyar mis gibi rakı, viski, votka en güzelinden alır içerim.sabaha kadar da işemem.
  • yıllar yılı yanaşmadığım ama son dönemde hızlı tüketim toplumuna ayak uydurup çabuk kafa yapsın istemiyle ikişer tane caktığım biradır. bakın bu birayı içmiyorum dirak cakıyorum. yalnız meret iyi vuruyor, hele bir de extra süratle içilince çık dama atla aşağı. o değil de biraya yüklediğim manadan da tiksindim, aramızdaki bağı yansıtmaya çalışmamdan da..
    (bkz: iki bira caktim kendime geldim)
  • tadini aldiktan sonra baska bira icmenin mumkun olmadigi bira..
    serttir guzeldir..
  • alkol oraninin yuksek olmasina ragmen tadi berbattir. illa cabuk sarho$ olucam diosaniz icmeyin bunu. tadi berbattir.
  • rakı gibi bira. sağ kroşe gibi. fiyat/performans olarak daha iyisi yok. 4 extra mis gibi yapar. hakem 10'a kadar sayar.
hesabın var mı? giriş yap