şükela:  tümü | bugün
  • la roche posay'a ait bir seri.yağlı,karma veya akneye eğilimli ciltler için özel olarak formüle edilmiş ürünler içerir bu seri.temizleme jeli,toniği,nemlendiricisi ve bir de cildin en üst katmanını günden güne soyarak cildi yenileyen effaclar k diye bir kremi vardır ki,harikadır.gerçekten işe yarar.
  • içeriğindeki mikro soyucu etki sayesinde cildin en üst katmanının soyulmasını sağlayarak cildi yenileyen, siyah nokta, sivilce ve sivilce izlerinin düzenli bir kullanım sonucunda yok olmasını sağlayan la roche posay serisi.
  • baya işe yarayan temizleme jeli (effaclar) ve nemlendiriciye (effaclar k) sahip seri.

kilit noktaları söylüyorum:

- düzenli kullanım. her sabah, hatta bazen akşamları da.
    - nemlendiriciyi burun kenarı, ağız çevresi ve göz etrafına çok yaklaştırmamak. soyuyor, geriyor.

nemlendiricinin ilk sürüldüğünde sağladığı matlık çok iyi. temizleme jeli de yüzün tertemiz yapıyor. cillop. böyle o yağlı his azalıyor. akşama doğru gün içinde yeniden çıkıyor ama.

sivilcelerimi baya toparladı ama hafif bir kızarıklık yaptı genel olarak cildime, şu soyma işlemi sebebiyle. siyah noktaya pek etkisini görmedim, hala ayrı temizleyici kullanıyorum ona, bant gibi. ama o temizleme jelinin hafiflik ve temizlik etkisini hiç bir şeye değişmem.

1 aylık aralıksız kullanım.
  • dün eczaneden temizleme jelini aldım. clindoxylile birlikte kullanmaya başladım yüzümde sürekli tekrarlayan sivilceler için. sabah akşam önce temizleme jelini yüzümde 10 dakika bekletip duruluyorum, sonra da clindoxyl ile nokta atışı yapıyorum. şimdilik çok birşey anlamadım tabi. 10 gün sonra tekrar yazarım etkili mi diye.

edit:gerçekten oldukça etkili bir kombinasyon. işten dolayı sadece akşam kullanabilmeme rağmen sivilce çıkma sıklığını oldukça azalttı. çıktığında da clindoxyl sürünce küçülüyor ertesi güne.
  • dermatolog tavsiyesi üzerine aldığım, şimdiye değin kullandığım en iyi yüz yıkama jeline sahip la roche-posay'in yağlı ciltler için ürettiği serisidir. ancak nemlendirici olarak toleriane fluide aldım eczacının dayatmasıyla. nemlendirici de fena değil ya.
  • esas numarası effaclar k ve effaclar duo olan seri. temizleyicileri sıradandır.
  • bugun tonik, nemlendirici (k) ve jel olarak kullanmaya başladığım seri. deneyimli sozlukculerden beni sabah aksam mi yoksa sadece aksam mi kullanacagim konusunda yesillendirmelerini rica ederim.
  • toniğini bitirmek üzereyim. 1 aydan fazla bir süredir düzenli olarak kullanıyorum fakat soyucu ya da gözenek sıkılaştırıcı bir etkisini görmedim. aksi sonuç alanlar ya da bu amaçla satın alıp memnun kalmayarak mutluluğu başka bir üründe bulanlarınız varsa özelden yürüyebilir. teşekkürler.
  • biraz fazlamı sürdüm bilmiyorum ama yüzümü adeta mahvetmiştir. önce maymun götüne çevirmek suretiyle yüzüm kıpkırmızı oldu, eş dost arasında alay konusu olduktan sonra da şakaklarımın göze yakın olan kısımları adeta sahra çölüne döndü ve acısıyla uykudan uyandırdı bugün. sanki aşırı rüzgarda kalıp çatlayan ve kanayan el acısı gibi.

fındık kadar döküp iki parmağımla alın ve şakak bölgesine uyguladım ilk gün. herşey normaldi. ikinci sabah sonuçtan memnun kalınca yine aynı şekilde uyguladım ve öğlen tekrar uyguladım (sanırım zurna burda zırt diyor). ertesi gün ise sabah öğle akşam uygulayarak ölümcül komboyu yaptım. bu işlerden anlayan kız arkadaşlara durumu anlatınca cahilliğimle epey bir dalga geçtikten sonra adeta fatality yaptığımı söylediler.

şimdi hametan ile suratımı eski haline getirmeye çalışıyorum. alın bölgesine yoğun olarak sürmüştüm, şu an orası zımpara gibi oldu. aslında iyi yani, sanki bir daha hiç yağlanmayacak gibi ama elimi sürdüğümde bildiğin zımpara gibi hissediyorum. kremi (saydam jel olan yani) tekrar kullanmaktan korkuyorum çünkü canım baya acıyor sürünce.

bu tarz şeylere pek alışık olmadığım anlaşılmıştır herhalde, muhtemelen arabın bol bulması muhabbeti oldu. doğru kullanmayı bilen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
  • bu serinin effaclar duo adlı ürünü ciddi bir iritasyona sebep oldu bende. temizleme jelinden memnundum. mat ve temiz bir his bırakıyordu, kullanımdan hemen sonra gözenekleri de küçülttüğünü gözlemledim fakat kalıcı bir etkisi yok bunun.
    fakat effaclar duo var ya... eczacı alırken ilk etapta daha çok sivilceye yol açabileceğini, sonra etkisini göstereceğini söylemişti. o bahsettiği etki malesef 3 aydır yok. harita gibi olmuş yüzüm de cabası. artık sürdüğümde beş dakika bile dayanamadığım bir yanma hissinden sonra kullanmayı bıraktım. belki kişisel, alerjik bir durumdur fakat sözüne en çok güvendiğim bloggerlardan biri olan görkem karman da aynı dertten muzdaripti. formülasyonu değiştirin derim ben. bi de deli gibi reklam çıkıyor, sinirlerim de tepeme çıkıyor her gördüğümde yüzümün halini hatırlayıp.