şükela:  tümü | bugün
 • projeleri neo platformu üzerinde ama nep-5 uyumlu neotracker wallet efx için uyumsuz.
 • neo blokzinciri üzerine konumlanacak bir mechanical turk ve yapay zeka projesi.

  halen ico süreci devam etmekte ve bugün saat 16:00'da sona erecek. iconun ilk günü tokenlerin yaklaşık %50'si yüzde 10 bonus ile satıldı, ikinci turda ise beklenin aksine %16 civarı bir satış oldu. neo ve gas ile ödeme yapabiliyorsunuz.

  icolarında toplam 14 milyon euro (18,4 milyon dolar) toplamayı ön görüyorlardı. an itibariyle %72lik bir bölüm dağıtılabilmiş durumda. toplam supply 650 milyon. yine ilk etapta bu tokenlerin yaklaşık %20'lik bölümü uzun süreli (sanırım 18 ay) kitli. markete %50 civarı tokenize olarak çıkmasını bekliyorum, bu açıdan yatırımcılarına erken kar getirebilir.

  proje 3 fazdan oluşuyor, bunun ilk fazı mechanical turk alt yapısı ve betalarını görücüye çıkardılar, youtube kanallarında izleyebilirsiniz. projenin geri kalan 2 fazı ise yapay zeka ve market üzerine uygulamaları barındırıyor. oldukça hareketli bir ekipleri var ve hollanda menşeili oluşları bir artı.

  web siteleri https://effect.ai/
  yine geniş bilgi için ince ve kalın 2 adet whitepaperi mevcut, okumaya değer diye düşünüyorum.
  önümüzdeki günler decentralized nep-5 exchange'i switcheo üzerinden alım satım mümkün olacak. gelişmeler bu başlık altında paylaşılmaya devam edecek.
 • bir süredir devam eden beta sürümünü sonlandırarak 29 kasımda full release yapacaklarını açıklayan, neo blockchain sistemine bağlı bir mechanical turk platformu. beta sürümüne kabul almamla birlikte, şu dönemde dolar karşılığı bulunan varlık (bu durumda efx adlı token oluyor kendisi) kazanmak güzel. şimdilik saatlik kazanç, vaat ettikleri miktarın biraz altında olsa da, umarım 29 kasımdan sonra daha önce belirttikleri gibi saatlik en az 5 dolar kazanma imkanımız olucak.