şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gönül rahatlıyla, yayıncılık ve etik anlayışlarını takdir ettiğim yegane yayınevidir, diyebilirim. özellikle iktisat alanındaki çalışmalarına hayran duymakla birlikte ilgiyle takip etmekteyim.

  iktisat ve toplum dergisi ile gönlümü fethetmelerinin ardından, yayınladıkları kitapları da alıp okumaya başlayınca anladımki işlerini fazlasıyla ciddiye alıyorlar ve okuyucuyu önemsiyorlar. ortada büyük bir samimiyet var, şaşırtıcı derecede. diğer yayınevlerinin para kazanma hırsını göremiyorum bu yayınevinde. sanki birkaç arkadaşın, toplumu nasıl daha ileriye taşıyabiliriz, bunun için ne yapmalı gibi sorularının ardından böyle bir proje istencine girmeleri sonucu, ortaya çıkmış bir yayınevi izlenimi bırakıyor bende. yayınladıkları kitaplar insana artı değer katacak cinsten oldugunu söylemeden edemeyeceğim.

  incelemek isteyenler için efil yayınevi'nin sitesi
 • ömer faruk çolak'ın tükanı. çoluk çocuk burda çalışırlar
 • çoğunluğu ekonomi alanındaki olan kitapları basan bir yayınevi. stefano benni'ye ait la grammatica di dio(tanrı'nın grameri) kitabını basarak şaşırttılar. italyan büyükelçiliği'nin de bu kitabın yayınlanmasında desteği olmuş yanılmıyorsam.
 • iktisat ve toplum dergisinin kalitesi ile başa baş giden yayınevi. çoğu yayınevinin satmaz diye basmadığı dünyada ses getiren veya memleket için önemli konuları içeren iktisat temelli kitapların alayını basan yayınevidir. ömer faruk hoca'nın ustalık eseridir.
 • deposuna kapanıp tüm kitaplarini okuyabileceğim yayınevi.
  kitabı satışa göre degil insanlara katacaklarına göre değerlendirip basarlar.