• haberturk'te ekrana cikarak ne denli ilgili ve bilgili oldugunu yaptigi aciklamalar ile kolayca kavrayabildigimiz insan. polislerin, insanlarla ayri bir cizgide olmasinin olaylari son derece dusurecegini yorumlamak kolay ama uygulanamaz iken buyuk bir cesaretle bunu gerceklestirebilmis bir validir. halka onem vererek onlarin muhimligini kavramis ve gercekten suclu`/`sucsuz ayrimini yaparak derin bilgisini islerinde kullanmis ve takdirimizi kazanmis kisidir...
  • evelsi gün habertürk'te bir programın tekrarında gördüğüm, keşke bu kadar açık konuşabilen, aydın ve de bilinçli valilerimiz daha fazla olsa dedirten, "hep devlet, her zaman devlet" demeyen, devleti oluşturanın kamudan maaş alanlar değil, esas o maaşlar için vergi verenlerdir diyebilecek kadar cesur bir insan olduğunu gördüğüm, ülkemizin ayakta durmasını sağlayan bir kaç kendini bilen bürokrattan biri. allah yolunu açık etsin ne diyelim.
  • mart 2006 diyarbakır olayları sırasında, "ne yapalım çocukları öldürelim mi? taşlayanlar çoluk çocuktu" diyerek, "çocukları ileri sürmeyin, yoksa ağlarsınız" diyen başbakana ters düşmüş diyarbakır valisi. olaylar sırasında ve sonrasında, "refleksle değil, akılla hareket lazım. sert müdahale etsek, terör örgütünün istediği de bu. sonra 20 yıl geriye gidilecek.", "panzeri üzerine sür olmaz", " camlar, çerçeveler yerine konur, ama can yerine konulabilir mi " şeklindeki, devlet adamlarından duyulmasına alışılmamış konuşmaları basına yansımış ve gazetelerde yeralan eşi türbanlı olduğu için fişlendiği haberleri üzerine, "kapalı yapıların da terör örgütleri gibi şiddetten beslendiğini" söylemiştir.
    (bkz: devlet buna bir şey yapması lazım)
  • eğer mehmet baransu'nun iddiaları doğruysa gezi parkı eylemlerinde "sabaha karşı çadırları yakın! gaz bombası atın.." emirlerini veren başbakanlık müsteşarı.

    bu iddianın gerçekliği ortaya çıksa da çıkmasa da, yıllardır diyarbakır'da ya da doğu illerinde baskı altında yaşayan kürtlerin isyanlarını görmezden gelişimizi de sorgulamalıyız. rahmetli türk medyası dün de bugünkü gibi çalışıyordu. pardon! çalışmıyordu...