şükela:  tümü | bugün
 • evelsi gün habertürk'te bir programın tekrarında gördüğüm, keşke bu kadar açık konuşabilen, aydın ve de bilinçli valilerimiz daha fazla olsa dedirten, "hep devlet, her zaman devlet" demeyen, devleti oluşturanın kamudan maaş alanlar değil, esas o maaşlar için vergi verenlerdir diyebilecek kadar cesur bir insan olduğunu gördüğüm, ülkemizin ayakta durmasını sağlayan bir kaç kendini bilen bürokrattan biri. allah yolunu açık etsin ne diyelim.
 • mart 2006 diyarbakır olayları sırasında, "ne yapalım çocukları öldürelim mi? taşlayanlar çoluk çocuktu" diyerek, "çocukları ileri sürmeyin, yoksa ağlarsınız" diyen başbakana ters düşmüş diyarbakır valisi. olaylar sırasında ve sonrasında, "refleksle değil, akılla hareket lazım. sert müdahale etsek, terör örgütünün istediği de bu. sonra 20 yıl geriye gidilecek.", "panzeri üzerine sür olmaz", " camlar, çerçeveler yerine konur, ama can yerine konulabilir mi " şeklindeki, devlet adamlarından duyulmasına alışılmamış konuşmaları basına yansımış ve gazetelerde yeralan eşi türbanlı olduğu için fişlendiği haberleri üzerine, "kapalı yapıların da terör örgütleri gibi şiddetten beslendiğini" söylemiştir.
  (bkz: devlet buna bir şey yapması lazım)
 • mart 2006 diyarbakır olayları sırasında, "birileri yeniden eline sopa almak istiyor" diyerek bazı çevreleri işaret etti. gerçekten etkili ve akıllı bir vali. bölgedeki askerlerin yardımcılarını fişlemiş olması hiç de şaşırtıcı değil.
 • 29 temmuz 2011 tsk komuta kademesi istifası'nda kritik karar verilmeden önce cumhurbaşkanıyla görüşen son kişidir. şimdiden devletin kilit taşlarından birisi olduğunu ispatlamışdır. umarım halkın yararına olacak şekilde kararlar verir.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/18375319.asp?gid=381

  2014 notu:
  yazık.
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25661541.asp

  2016 notu:
  çok yazık.
  (bkz: 13 mart 2016 ankara patlamasi)
 • polisin şafak harekatını, çadırları yakıp yıkmasının emrini veren kişiymiş.
 • eğer mehmet baransu'nun iddiaları doğruysa gezi parkı eylemlerinde "sabaha karşı çadırları yakın! gaz bombası atın.." emirlerini veren başbakanlık müsteşarı.

  bu iddianın gerçekliği ortaya çıksa da çıkmasa da, yıllardır diyarbakır'da ya da doğu illerinde baskı altında yaşayan kürtlerin isyanlarını görmezden gelişimizi de sorgulamalıyız. rahmetli türk medyası dün de bugünkü gibi çalışıyordu. pardon! çalışmıyordu...
 • --- spoiler ---

  1965 yılı doğumlu istanbul üniversitesi’ni bitirdikten sonra karadeniz teknik üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. yerel idarelerde çeşitli düzeylerde görev aldıktan sonra ordu, tunceli, batman ve diyarbakır illerinin valiliğini yapmıştır. içişleri bakanlığı eğitim dairesi müdürü, turizm bakanlığı eğitim dairesi müdürü ve turizm bakanlığı danışmanı olarak hizmet vermiştir. 2007 yılından beri başbakanlık müsteşarlığı görevinde bulunmaktadır. efkan ala 12 mart 2008’den bu yana türk telekom’da denetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

  --- spoiler ---
 • başbakanlık'ta bazı şoförlerin arabaların depolarını boşalttığını tespit ettiren kişi. soruşturma sonucu 5 kişi işten çıkarılmış.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…_ortulen_skandal.html
 • yapilacak revizyonda bülent arınç'in yerine basbakan yardimcisi olarak kabineye girecegi soylenmektedir.
 • (bkz: #39198022)