şükela:  tümü | bugün
  • dokuz alti yollari adli sarkiyi soyleyen adam.. ankara'ya her geldiginde bardak bar'da konser verir. ben solak olup da boyle kasinti bi adam gormedim desem onu anlatmis olurum...
  • eskı bir grup yorum uyesi olduğuda unutulmamalıdır
  • yorumdaykende başarılı, solo da başarılı, güzel insan
  • uzun zaman gündoğarken'in kayıp bir üyesi zannettiğim müzisyen (ilk adındaki kafiye yüzünden tabii).
  • sunam turkusunu en guzel soyleyen eski yorum'cu...
  • yaptigi mukemmel muzige karsin turkiye'de fazla degeri bilinmeyen muzisyen. kasetlerinin hepsi birbirinden guzeldir. okudugu cogu sarkinin sozu ve muzigi kendisine aittir.
  • grup yorum'un özerk olduğu günlerin müthiş sesi. ilkay akkaya ile beraber türkiye'de aşk şarkıları dışında da düet yapılabileceğini ispatlayan şahsiyet. marjinal siyasete yenik düşen grup yorumun politik sürtüşmelerle eritilen üyesi
  • kesinlikle turkiye'ye fazla gelen bir muzisyendir. onun kasetlerini dinleyecek ve anlayacak kapasitede insanlar cok azdir. cikardigi her kasetin ayri bir guzelligi vardir ve kalitesi hep ust duzeydedir. hic bir kaseti bir digerinden daha az guzel degildir. bilinmedik laz sarkilarini bulup cikartan ve lazca soyleyen guzel sesli adam. laz turkulerini bana sevdiren adam. her kasetinde karisindan soz etmesi mutlu bir aile yasaminin oldugunu gosteriyor. en sevdigim sarkilarini yazmaya kalksam baya uzun bir liste olur. cok orjinal bir sesi vardir. bir aralar engin noyan adindaki fethullahci libos'un stv'de ramazan ayinda iftar zamaninda yaptigi programlarda izin almadan efkan sesen'in iki parcasini jenerik muzigi olarak kullanmistir. efkan sesen hakkini aramak istediginde de utanmadan "size para vermeyelim, bir gun programa cikin, sizinle sohbet edelim boylece odeselim" demisti noyan. efkan sesen ise kesinlikle boyle bir oneriyi kabul etmemistir. stv gibi bir kanalin sarkilarini kullanmasinin hem kendisine, hem de dinleyicilerine bir saygisizlik oldugunu ve onlari mahkemeye verecegini soylemisti efkan sesen. daha sonra durum ne oldu bilemiyorum.
  • her albumu birbirinden guzel muthis yetenekli muzisyen.
  • grup yorum'dan dayak yeme hikayesi koca bir yalandan ibarettir. efkan şeşen zaten barda müzik yapmaktan rahatsız olan bir müzisyen, türkiye koşullarında malesef böyle değerli müzisyenlerin para kazanabilecekleri ender yollardan biri de bu olduğu için yapmak zorunda kalıyorlar.. eğer dersim'de doğan güneş'i çalmadıysa kendi aklı, birikimi ve iradesiyle çalmamıştır. ayrıca bara eğlenmeye giden insanlar neden böyle bir şarkı ister, eğlenme kriteri bu mudur, anlamış değilim.. adamın "dillirga" gibi insanları coşturacak şarkıları varken hem de. ayrıca ayna grubu da adı dillirga olan bu kıbrıs halk türküsünü efkan'ın kasetinden duyup, akdeniz adıyla araklama bir beste formuna sokarak yolunu bulmuştur, ne yazık ki!

hesabın var mı? giriş yap