• şimdi manifestoları, işleri falan çok güzel bu abilerin ama bir de gerçek hayat dediğimiz, işin asıl yüzüne bakmak lazım.
    bu şirketin sahiplerinin, yöneticilerinin eski solcu ağızlarına bakarsan zannedersin ki çalışanın hakkını koruyacak, emeğinin karşılığını verecek, sigortasını yapacak vs. ama tabi ki bunların hiçbiri yok? ne var? çalışanına sigorta yapmamak ve hiçbir sgk maddesine takılmadan istediği kadar çalıştırmak için serbest meslek ıvır zıvırı adı altında sigortasız çalıştırmak var. çalışanı rahat ettirecek her türlü kalemden (servis, yemek vs) kısmak var. bizim bütcelerimiz düşük, kaşelerimiz az, sigorta yapmadığımız gibi kendi sigortanızı dışardan yapmanız için gereken parayı da veremeyiz anlayışı var. zaten yakında tüm şirketler bu sisteme geçecek anlayışı var. işine gelen bizle çalışsın anlayışı var. işin kötüsü bu şartlar işine gelen ve onlarla çalışanlar da var. bir şekilde işlerini yürütüyorlar sonuçta.

ama kendilerini, kötü şartlarda çalıştırdıkları set işçileri sayesinde, garajlarında ferrariler duran plaza dairelerinde otururdukları halde kamu oyuna kabul ettirmeyi başardıkları bağımsız sinemacı kimliklerinden dolayı kutluyorum. eşsiz bir pr örneği bence.
  • fi tarihinde kendileriyle çalıştığım dönemde bana doğum günümde sahte para kontrol cihazı hediye etmiş kurum. şimdi belki yok ama ileride çok para kazanınca lazım olur dediydiler. oradan ayrıldım, seneler geçti halen lazım olmuyor cihaz ama çok seviyorum ben bunları. umarım onlara lazımdır şu sıralar.
  • dizilerinde memnun kaygısız'ın karılarından birer adet bulunduran yapım şirketi.
    (bkz: şubat) (bkz: ülkü duru)
    (bkz: leyla ile mecnun) (bkz: ayşen gruda)
  • - insan, iyi filmler yapmak için yaşayan bir hayvandır!

$eklinde mottosu olan yapim sirketi.. polis adli vizyona girecek filmi yapiyorlar.. bakalim neymis ne degilmis..

ek olarak grubun kalem ekibi de mevcut.. paso dizilere calisan bu grubun tuzu bulundugu corbalar arasinda;
    deliyürek, berivan, istanbul sahidimdir, mujgan bey, kanli dugun, bes maymun cetesi, bir yildiz tutuldu, buyuk bulusma, besinci boyut, sahra..

ek olarak'a ek olarak bir de zaman zaman yuruttukleri tv. kampanyalari da var..

genis bilgi burada : http://www.eflatunfilm.com/
  • ismi ve logosu yanyana gelince, behçet aysan'ın bir eflatun ölüm şiirini hatırlatan film şirketi.
  • internet sitelerindeki manifestolarına kurban olduğum yapım şiketidir. şöyle ki:

"insan, iyi filmler yapmak için yaşayan bir hayvandır!
    biz buna kendi aramızda ’homo-moviemus’ diyoruz.
    içimizden bazı entel arkadaşlarımızın zaman zaman ’homo-cinematicus’ dedikleri de oluyor...
    ’cinema’nın ’s’sini ’k’ diye okuyarak üstelik.
    o zaman homo-kinematikus gibi bir ses çıkıyor.
    kahrolsun elitist-entelektüalizm! yaşasın italyan ’giallo’ları!
    bizler bir süredir türkiye’deki televizyon kanallarına çesitli ’iş’ler yapan bir grup birşeyiz.
    geçen yıllar içinde ziyadesiyle bunaldık ve ’gerçekten iyi işler çıkarabilmek için’ bir çeşit karşı-bunalım hareketi başlatmamız kaçınılmazlaştı.
    işte eflâtunfilm, bu karşı-bunalım hareketinin yarattığı bir canavardır ve sadece ’sivil’ işler yapmaya direnmek,
    yok eğer olmuyorsa kafasını duvarlara vura vura kan revân içinde geberip gitmek için kurulmuştur."
  • soundcloud hesapları varmış. l&m müzikleri falan var çok eğlenceli.
  • trt'nin, yapımcısı olduğu dizilerin finallerinin içine etme gibi bir tutkusu bulunan yapım şirketi.
    (bkz: 100 mü 4)
  • star wars- mehter marşı değişik işler dönüyor noluyor yaw? https://m.youtube.com/watch?v=4a4qhwtefz4
  • çalışmak istediğim yegane yer. işte koşturuyorum falan ama nasıl olacak bilemiyorum tam bakalım
hesabın var mı? giriş yap