şükela:  tümü | bugün
  • bilmiyorum izmir'deki recisler efsane midir ancak, özellikle bostanlı recis'deki çalışanların dayak yeme eşiği gayet yakın. masaya gelip "ne istiyonuz söyleyin" diyen kafadan sakat hatunlar çalışıyordu bir dönem, hala varlar mı merak ediyorum.
  • karşısında hayrete düşülmemesi gereken gelenektir. daha da uç noktaya taşınmalıdır ama piyasa koşulları işte.

üç otuz paraya, hiç bir geleceği olmayan bir işte çalışan, sırtından üretilen zenginliğe ortak olamayan insanların götünüzü yalamasını mı bekliyodunuz minik şehzadeler/prensesler! aslında piyasa kırbacı daha da bir kuvvetli şaklasa o da olacak ama...

edit: bu girinin akabinde bir garsonluk işine başvurduğumda anladım ki bu suratsız elemanlar şanslı olanlarmış. zira bana garsonluk için 150(yazıyla yüz elli) tl teklif edildi maaş olarak. ama 1000-1500 tl bahşişi olurmuş ayda, öyle dediler yani. eee o bahşişi almak için de o göt yalanacak haliyle. piyasa kırbacı ziyadesiyle kuvvetliymiş yani. insan her gün yeni bir şey öğreniyor.
  • malesef memleketimizdeki isletmelere ozeldir.
  • yiğit özgür'ün zamanında bir karikatürüyle özetlediği durumdur bu. klişe falan ama duruma tam oturuyor:

http://2.bp.blogspot.com/…d9k0iixw/s1600-h/ekim.jpg
  • efsane lafı biraz abartı geldi bana. ancak suratsız tavırla efsane olamazsınız zaten. eğer efsane olunca bu hastalık başlamışsa yalan olur o işletme kısa sürede. burada esas fark küstahlık ile kendinden ve işinden emin olmaktır. efsane olmaya devam etmek, bunu mütevazi bir şekilde hazmetmekten geçer.
  • bu gelenegin tv tarihindeki en sahane vucut bulmus hali soup nazidir muhtemelen.
  • ankara'nın başkent olması bundan kaynaklanıyor sanırım.
  • (bkz: kalbur)