şükela:  tümü | bugün
  • havaforum sitesinin efsane yorumcusu. temmuz ayında akdeniz bölgesi kar altında kalacak, yollar kapanacak dese inanırım. o derece.
  • havaforum.com'un nickine münhasır efsanevi hava tahmincisi. kar tatili bekleyen öğrencilerin en vefalı dostu.
  • son 3-4 senedir her kış havaforum denen sitenin forumunda vakit geçiren acayip birisi olarak kendi adıma teyit edebilirim ki gerçekten efsanedir. nick'ini ilk gördüğümde kahkaha atmıştım ama şu an ismini anarken önümü ilikliyorum. yaşa var ol efsane semih.

bu adam hiçbir zaman umut satmaz. bir sistem daha fazla kar gösteriyor diye onu doğru kabul etmez. yaklaşımı pozitif ancak daima temkinlidir. yanılmaz mı? elbette yanılır ama bu hiçbir zaman boş salladığı, abartılı konuştuğu için gerçekleşmez. geçen sistemde mesela çok iyi şeyler bekliyordu ancak beklenen soğuma gerçekleşmediği için yanılmış oldu. bu gece başlayıp yaklaşık bir hafta sürmesi beklenen müthiş sistemi ise ta iki hafta önceden haber vermişti. şu an tüm şartlar fazlasıyla olgunlaştığı için bunda yanılacağını hiç zannetmiyorum.

sözün özü, işini iyi yapan güvenilir biridir efsane semih. kendisini yalnızca tahminlerinden tanır, havaforum'dan bilirim. benim kendisi hakkında söyleyeceğim budur. ne garantici olacağım diye yuvarlak konuşur, ne milleti gaza getirmek için olmayacak şeyler söyler. tam ayarında. nallart gibi çapulcularla karşılaştırılması bile abestir. mesele tahmin yapmaksa alın sözlükte 7 ocak 2017 istanbul kar yağışı başlığını açan kişi benim günler önce. bu benim meteoroloji uzmanı veya iyi tahminci olduğum anlamına mı geliyor? efsane semih'le karşılaştırılabileceğimin göstergesi mi? hayır; yalnızca işi takip eden ve bilenlerden kopya çeken "amatör kar sevdalısı" olduğumun işareti sadece. o yüzden çok rica edeceğim efsane semih gibi adamlarla donanımhaber troll'ünü aynı kefeye koymayın.
  • iki senedir takip ettiğim ve bana accuweather ile meteoroloji genel müdürlüğünü takibi bıraktıran hava tahmincisi..

ilk sene dalgasına okuyup gülüyorken geçen sene şahsıma rüştünü fazlası ile ispat etmiştir..

tahminine kuvvet diyerek sevgilerimi yolluyorum.
  • bitmiş forum sayfaların belkide artık en önde gideni son bayrak sallayanı, saygı duyulacak şahısdır. en az (bkz: bünyamin sürmeli) kadar donanıma sahip, pozitif meteoroloji yorumcusudur. tek yanlışı kendi reklamını yapmaması ve sadece forumda tıkılıp kalması. 3-4 kişinin dışında o ergen/boş kafalı insanların olduğu forum sayfasında çürüyüp gitmesinden korkuyorum. çünkü bilime araştırmaya merakı olan insana herzaman saygı duyarım.
  • 23 ocak için etkili bir sistem beklentisi var . bekliyoruz reyis.
  • kendisi once sistem tahmini yapar tutmayinca da hastalanir foruma girmez. yaptigi tutan tahminler genelde %100 gelecek sistemlerdir ve genelde herkes tahmin eder onun disinda tahminleri tutmaz ve ertesinde mutlaka forumdan kacar.
  • ne kadar doğru tahmin yapar eder orasını bilemem ancak hava durumu ile ilgili forum aramasında bir şekilde yolunuz kendisine düşüyor. benim yorumum ise bundan sonraki kısmı için. fotoğraf çeker bir siteye koyarsın, üstad/hoca konumuna geçmiş veya sitede biraz palazlanmış birisi, fotoğrafını kulaktan çeker gibi eleştirir, kibarlığı geçtim ne empati ne en ufak bir alçakgönüllük. veya başka bir yerde başka bir şeyini paylaşıma açarsın, yine aynı. hoşgörü neredeyse sıfır. her yerde böyleyiz. içimizde ne biriktiyorsak artık çok büyük bir şey haline gelmiş.
    kendisinin yazılarını okurken bu kişide de hissettiğim bu oldu. 23 ocak sistemi için bir dönem girdim çıktım, yazılarını okurken, kendim adıma rahatsız oldum. hele o özensiz türkçe, gözlerim kanadı.
  • (bkz: üç kağıtçı)

yanlış anlaşılmasın kemal sunal'ın yağmurun yağacağını tahmin ettiği yaran filmini getirdi aklıma adaş.
  • 23 ocakta efsane sistem geliyor diyerek herkesi heyecanlandırdı, sonra üslubuyla bunun neden böyle olduğunu soran bir üyeye ayarı verdi, her zamanki tavırlarına benzer olarak. gıcık gidiyorum böyle adamlara, şişirilmiş bir ego, yol yordam bilmeyen tavırlar, millete yüksekten bakma. kimsiniz allahaşkına siz, gerçekten? millet hocam hocam dedikçe tevazu beklerken, ne garip hal ve tavırlar. evet 23'de kar efsanesiydi kastınız, hiç başka yönlere çekmeyin, yağmur dedim, soğuk dedim gibi. tanımam etmem, dediğim gibi böyle ayarcı tiplere gıcık oluyorum. bir de o nasıl türkçe arkadaş. ilkokuldaki kardeşlerimiz bile dil bilgisi kurallarını daha çok biliyordur.
    kış sonrası edit: kendisini kışın aralıklarla takip ettim. tüm kış bir sistem geliyor, okullar tatil olacak, olmayınca da ne kadar çok yağış (yağmur ) aldık, yanılmadım söylemleriyle geçti. doğa bu, yanılmak işin doğasında var ama biraz daha saygılı olmak yanıldığında ortaya çıkan olumsuz şeyleri biraz telafi eder. bir de arkadaş biraz türkçe çalış ne olur, lütfen.