• dogumgunumde hediye almayan can arkadaslarim var. (bkz: apranaxfort) , (bkz: pirasa)
    ince ince dokundurmama ragmen orali degiller.

dusundum de hakkini yemeyeyim pirasa bir tik daha ali acik sayilir.
  • ufak tefek cimriliklerden zevk alan bir kardeşim var. geçen bayram geldiğinde oğluma bayram harçlığı olarak 20 tl vermişti. bizde oğlumla bir süre bunun makarasını yaptık. daha sonra oğlum sözlükte amcasının başlığının altına bunu yazmış.

bu bayram geldiğinde bunu bahane edip kasıla kasıla bu bayram onu da bulamaz diye söyleyip hiç harçlık vermedi...
  • bizim bir kiracı vardı. güneşte ısıttığı su ile başını yıkar başından akan su ile de çoraplarını yıkardi. çok sağlam da bi kariyeri vardi. insanlardan ne çıkacağını kestirememek :)
  • 2010 da bi akrabamın kaybolan usb belleğinden kardeşimi sorumlu tutması ve olaydan bir hafta sonra bir sabah bize gelip anneme "cinci bi hoca varmış o söylettiriyomuş nereye attıysa" diyerek kardeşimi istemesi. "kocam onu almak için bim indirimi gününde sabah 7'de bim açılana kadar bekledi." demesi yani karı koca aynıydılar.
  • garsonluk yaptigim donemler seker hastasi olan yada cayi sekersiz icen tiplerin 3 sekerli deyip kupleri ceplerine cantasina koydugunu gordum.
  • 2004 falan. çok zengin bir müteahhit vardı. oğluna taktir alması durumunda galatasaray forması sözü vermiş. eleman takdir aldı. gitmiş çakma forma almış.

hiç unutmam çocuk bir gün bizim evde kahvaltı yaparken reçeli gösterip "bu nedir? tadı çok güzelmiş!" demişti. reçel ya bildiğin reçel!

mercedes vito'su vardı bu adamın. arkası boş olanı almış eşya da taşırım düşüncesiyle. kuran yeşili araba. yeşil vito mu alınır arkadaş! ailesi kalabalıktı ve aracın arkasında zemine çul serip oturuyorlardı. bu nasıl bir hayattır anlamak güç. belgesel gibi izlerdim yaptıklarını...
  • bir halk eğitim kursunda çayı şekeri ortaklaşa kendi paramizla alıyoruz.
    bir gün arkadaş tuvalete gidiyor, bakiyor ki kurstakilerden biri çay bardağını lavobaya döküyor. bizim ki soruyor abla neden döktün diye, kadın "ya benle x çay içmeyiz, ancak kursa uymak için çaya para veriyoruz, e hakkımızı da bırakmak istemiyoruz" diyor.
  • geçen gece erkek arkadaşım çok hastaydı normalde uyumayacağı zamanlarda ilaç içip uyudu diye onun sigarasını içtim. sabah kalktığında sigaram nerede diye sordu. içtim dedim. kavga çıktı. olay sigarayı sakındığından değilmiş. saygısızlık olarak görmüş bence tamamen cimrilikten. bencillikten. hemen bir sigara sarıp önüne bıraktım. ortam yumuşadı. aynı gün evde bana bıraktığını sandığım sigara paketini temizlik yaparken tükettim. bir kaç saat sonra geldiğinde pakette ki tek bir sigarayla karşılaşınca yine kavga çıktı. hastasın sen içme diye tükettim dedim. böyle böyle alıştık birbirimize.
  • aylık 10-15 bin tl net geliri olan akrabam gitmek istediği yere her türlü toplu taşıma olmasına rağmen para vermemek için avm müşteri servisiyle ilk başta evinden avmye oradan da bir süre bekleyip tekrardan servise binip gitmek istediği yere gidiyordu.
    son bir kaç senedir de tuvalet kağıdı pahalandığı için avm ve devlet dairelerinden de tuvalet kağıdı araklıyor.
  • arkadaşımın 25 kuruş aktarma basmamak için 2 km yol yürümesi ve benim otobüse binip önden gitmem. 25 kuruş ya. ben vereyim dedim ona da yok. bir de yine aynı kişinin doğalgaz faturası gelmesin diye bütün kış kombi yakmaması battaniyelerle oturması.
hesabın var mı? giriş yap