• arkadaşımın 25 kuruş aktarma basmamak için 2 km yol yürümesi ve benim otobüse binip önden gitmem. 25 kuruş ya. ben vereyim dedim ona da yok. bir de yine aynı kişinin doğalgaz faturası gelmesin diye bütün kış kombi yakmaması battaniyelerle oturması.
  • universiteden arkadasimi anlatmadan geçemicem.
    ismi mehmet olsun
    mehmetle tüm gün ders kitaplarini almak icin pasaj pasaj geziyoruz aciktik haliyle. diger arkadaslarla da bulusup bir yere girdik ama mehmet,ben kalkayim yaa hem gec oldu hem de yurtta yemek cikmistir orda yerim dedi. cebinde parasi oldugunu bildigimden oglum gitme etme otur iste surda bozma ortami dedim oturttum
    neyse menüye bakti sesli düşünerek: bakayim en ucuzu neymis, abi yurtta yemek varken disarda mi yenir yaaa diye soyleniyor bir yandan da.
    cunku asla disarda yemek yeyip biseyler icen bi arkadas değil ve unideki 3 yili boyunca bir ilki gerceklestiriyordu.
    makarna sipariş etti. ekmek ucretsiz demi la dedi 1 sepet de ekmek istedi.. uzun uzun makarnayi ekmeğinin içine koydu yedi. ve tam 3 sepet ekmek bitirdi. arkadaslarla saskinlikla izliyoruz. garson da gizliden göz atiyor 3 sepet ekmegin nasil bittigini görmek icin.
    bizimki gülerek, "insallah yurtta makarna cikmamistir yoksa cok icime işler boşuna para vermis olurum" dedi ve tabaktaki son 1 makarnayi da ekmegiyle siyirarak mideye indirdi.
  • hiç sahip olmadığım hikayelerdir.

üstelik hiç de zengin değilim, ancak karakterim nedeni ile sıkıntıya gelemeyen bir yapım var bu yüzden de, bir şey alacağım zaman pazarlık etmeyi geçtim, adamın söylediğinden daha fazla para veririm ki muhabbet uzamasın, hemen alıp gideyim. darlanıyorum mk öbür türlü.
  • yukarı da sifon çekmeme muhabetti dönmüş .

3 kişilik bir ailenin gün içerisinde tamamının ihtiyaçlarını giderip günde bir defa yatmadan önce sifon çektiklerini duymuştum .
  • cimrilik ve parasızlığın karıştırılmaya başlandığını gösteren hikayeler.
  • gramla ölcüm yapip, ölctügünüz ürünü cikan fiyst barkoduyla kasada ödüyordunuz.

önümdeki eleman kasaya burusuk bi fiyat barkodu birakti. kasiyer kiz ne bu?dedi. eleman 1 tane, bak bas degil, tane sarimsagi kagida koymus, kasaya gelmis. elemana : birader etiket olmadan tartsaydin 1-2 kurus da oradan kar ederdin deyip, yolladik herifi.
  • londra'da öğrenci olduğum zamanlar. hem okuyup, hem part time çalışıyorum. önce garsonluk, sonra bisikletle kuryelik. canım çıkıyor, zar zor geçiniyorum. bir gün londra'da yaşayan zengin bir kıbrıslı akrabamın varlığından haberim oldu, hemen yanladım ben buna. bana randevu verdi güzel bir muhitte * "oh be" dedim. çocuğu da orada okuyormuş. adam bir geldi, altında son model jaguar, "cagi" diyor bir de. çocuğu indirdi, yürüyoruz, ben mükellef bir sofra beklerken zart diye eciş bücüş bir tavukçuya soktu. çocuk başladı söylenmeye "ya yine mi tavuk" diye. ben de işe falan sokar diyordum baktım adamın çocuğuna hayrı yok. bana da ağladı durdu, işler kötüymüş bilmem ne. butları kemirdik kös kös, sonra uzadım. önce komik gelmişti, ama sonra sinirlenmiştim herife. bir daha da görmedim.
  • mesai arkadaşım sinyal kolu ve lambaları eskimesin diye sinyal vermez, asla ve asla cam suyu ile arabanın camını silmez ve gerekmedikçe -wtf?- balataları yıpranmasın diye frene basmaz.
  • müzmin bekar olan dayım markette alışveriş yaparken, şimdi evli olsam bu sucuğun yarısını karım yiyecekti diye düşünmüş ve evlenmemekle ne kadar kârlı bir iş yaptığını bir kez daha anlamış(!)
    allah'ım böyle insanlardan koru yarabbim.
  • bir doktor var oturduğumuz sitede. sitenin ortak alanlarında üniformasıyla gezince başta sitenin doktoru olduğunu düşündüm değilmiş. ortak alanlarda çay, kahve ve su bedava. her akşam evine giderken yarım bardak toz kahve alıyor ve 1.5 litrelik pet şişeyi suyla doldurup gidiyor. yaz kış ortak alanda yaşayıp evine uyumaya gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap