şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı egan arley bernal gómez olan yeni nairo quintana diyebileceğimiz 1997 doğumlu tırmanışçı.

  10 yıl içinde sarı mayo kazanırken görebiliriz.
 • tour de l'avenir'in 54. edisyonunun şampiyonu olan 20 yaşındaki kolombiyalı bisikletçi. team sky, kendisiyle sözleşme imzaladı. önümüzdeki senelerde büyük işler yapacak.
 • bence buna nairo quintana 'da diyemeyeceğiz çünkü acayip yarışıyor. hem dağlarda bu kadar güçlü olması hem de zamana karşı'da da etkin olması onu bam başka bir yere koyuyor. tour de romandie genel klasman ikinciliğinin ardından tour of california'nın da ikinci etabını almayı başardı.
 • tour of california 2018'in şampiyonu olan team sky'ın 21 yaşındaki kolombiyalı bisikletçisi. kraliçe etabı kazanarak yarınki son etap öncesi şampiyonluğu garantiledi.

  https://twitter.com/…ntoc/status/997608237703745536
 • marca'nın haberine göre temmuzda tour de france 2018 'de yarışacak genç yetenek.

  henüz geçtiğimiz hafta team sky'ın bernal üzerinde baskı kurmak istemediği ve genç bacaklarına erkenden kilometre yüklemeyi tercih etmeyeceği konuşuluyordu. ama tour of california 2018'deki performansı üzerine önce vuelta 2018'i takvimine eklemeye karar verdiler daha sonrada bu karardan vazgeçip tdf konusunda karar kılmışlar.

  bu seçimi destekleyen en büyük etken team sky'ın tour'a çok güçlü gitmek istemesiymiş. malumunuz chris froome giro d'italia 2018'de çok güçlü gözükmüyor ama kendisi her sene böyle. giro'dan aldığı para da ortaya çıktıktan sonra zaten duble deneme niyetinde olmadığını anlamıştık.

  sonuç olarak froome gibi güçlü ve net bir lider ile büyük tur koşması kafa karışıklığı ve baskı yaratmayacağından dolayı bernal için daha iyi olacağı düşünülmüş. düşünülmüş ama işin sonunda bu çocukta 2-3 yıl sonra süper domestikliğe evrilmez inşallah.

  neyse efendim tour de france'ı sabırsızlıkla beklemek için listeye bir neden daha eklendi diyebiliriz.
 • nasıl froome wiggo'nun yanında iki sezon pistikten sonra patladıysa, egan bernal'i de tour'da pişirme kararıdır bu. saf kabiliyetli bir çocuk. nairo'dan beklediğimiz ama alamadığımız -belki de alamayacağımız-neticeyi bu çocuk alacak. bu arada kendisinden beklenen bir veya iki etap galibiyeti ve iyi domestik performansı olacak.
 • süper potansiyelli velespitçi. yeteneğini ileride çok konuşacağız.

  pedalları çeviredur çocuk.
 • dağlarda ultra domestiğe dönüşen genç yetenek..
  çok değil bir 4-5 yıl içinde tour de france'ı seri halinde kazanmaya başlayacak bisikletçi. (belki o kadar bile beklemekteyiz)