şükela:  tümü | bugün
  • trakyadan başlayıp hataya kadar uzanan muazzam eyalet/federe devlet.

fahri kardeşi de tuncelidir. oradan gelecek her türlü göçe kapısı açıktır. birbirine saygılı insanların yaşadığı aydınlık bir yerdir. başkenti izmirdir. muğla ve antalyanin cennet koylarında tatilinizi yapabilir, adananın hatayin eşsiz mutfağında karnınızı doyurabilir, trakyanın harika insanları ile rakınızı içip muhabbet edebilirsiniz. yaşanılası bir yerdir.
  • böyle söyleyince kulağa hoşgeldi ama yine de bölünmesine karşıyım. çünkü belliki iç anadolu ve karadeniz bölgesine balkanlardan gelen temiz oksijen ulaşmıyor çünkü başka bir açıklama yapamıyorum hal vaziyetleriyle ilgili. söyleyeceğim şu ki izmir de toplanıp iç anadolu ve karadeniz bölgesine demokrasi götürmemiz lazım.
  • beyin bedava evet. denilecek önerme.
  • belli ki anlaşamıyoruz, belli ki birbirimizi vatan haini/terörist olarak görüyoruz, çok da şeyapmamak lazım diyorum.

batıdaki adamla iç anadoludaki ve karadenizdeki adamın paylaşacak şeyi kalmadıysa, onu geçtim birbirine tahammül dahi edemiyorsa "tek bayrak tek millet" zorlamanın pek bir anlamı yok gibi.

keşke birbirimize tahammül edebilsek ve "aman boşver ne yapıyorsa yapsın, bana karışmasın da" diyebilsek.

ama bir toplum diğer toplumu istemiyor işte yanında.

huff
  • özgürce oruç tutabildiginiz gibi oruç tutmadınız diye dayak da yemezsiniz. kimse sizin karınız kızınız bana helaldir hesabı yapmaz. memnun olmayan insanların iç anadolu yeni osmanlı eyaletine göç etmesi ve ankara,eskişehir,tunceli deki seküler nüfusun akin etmesiyle çok daha güzel bir yer olacaktır.
  • sınırlar böyle çizilecek olsa bir federatif sistem referandumunda düşünmeden evete basarım, tabi bunu yedirmezler.
    bunlar sikindirik bi ilçeyi almak için bile sınırları değiştirip oya göre sınır çizen adamlar, o saydığın illeri de çevre akpli illerle sindirecek şekilde çizerler sınırları, yani her eyaletin çoğunluğu akp yapılır rahat olun. boş hayalleri bırakıp önümüzdeki iki yılı iyi değerlendirmemiz lazım.
    edit: bir de dallama akpliler sövmeye başlamış. sizin reisinizin danışmanları eyalet sistemi güzellemesi yapıyor ona lafınız yok ama insanlar federatif bir sisteme geçilecekse gönüllerinden geçen eyaletin sınırlarını söyleyince mi suç oluyor? harbi salaksınız ya, yarın rte eyalet istiyorum hadi referanduma dese evet için kıçını yırtacak adamlarsınız bi susun allah için.
  • trakyayı ne yaptınız lan demeye gelmiştim.

seviliyorsunuz kardeşlerim kıps.

tekirdağ'a rakıya beklerim.

tanım: siktiler ülkeyi eylediler viran koydular sözlüğün amına ne tanımı forum burası
  • (bkz: şili) şili adamlar arjantinin pasifik tarafını komple kapatmış.
  • velev ki kuruldu, çok değil 2 yıl sonra şimdiki türkiye'nin kalan kesimi iltica etmek için kapısına dayanacaktır...
  • yaşanası yerler olur valla