şükela:  tümü | bugün
  • trt çocuk'ta yayınlanmaya başlayan yeni bir çizgi film. bir karga ile ege adlı veledin maceraları anlatılıyor. son zamanlarda özellikle türk yapımı çizgi filmlerde kendimce çok rahatsız edici bir durum var. sürekli müzik çalınıyor. bu mecburi mi? hayır, çizgi film takip eden biri değilim, çocuklar izliyor. ancak odada sürekli kalitesiz vir vir müzikler çalınması da kulaklara hayli yorgunluk da vermiyor değil.
  • arka müziği olmasa, çizimleri fena diil ama müzik, yetişkinlerin kafasını feci s.kiyor. küçüklerin zihnini ne biçim yoruyordur. jenerik dışında ne lüzumu var ya müziğin.
  • çocuklar için öğretici çizgi film. üç yaşındaki bebe bu çizgi film sayesinde karahindibanın ne olduğunu öğrenmiş, hadi karahindiba üfleyelim diyor.
  • çocuklara mantık kurmayı öğreten hikayeleri ve eğitici yanı oldukça güzel. çizimler de gayet sevimli. arka planda sürekli müzik çalınması ise aşırı derecede rahatsız edici. müzik hikayenin sadece bazı noktalarında kullanılsa gayet iyi olacak.
  • zack & quack'in kötü bir kopyası ama yine de fikir olarak türetmeye çalıştıkları şeyi takdir ediyorum.
  • trt çocuk'un belki en çok izlenen çizgi filmi değilse de tartışmasız en iyi işi. çocukta pozitif yönde merak duygusu uyandırıyor. ege ile gaga hemen her bölümde büyüteç kullandığından 3 yaşındaki oğlum büyüteç istedi benden geçenlerde. bunun başka olumlu tarafı ise büyüteç genelde kırtasiyelerde satıldığından oğlumla bir oyuncakçıya değil de kırtasiye gitmiş olmamız. severek takip ediyoruz.
  • oğlumla beraber keyifle izlediğim trt çocuk'un sıralamamızda ikinci sırayı kapan çizgi filmi. *
    umarım yeni yeni bölümler ile karşımıza çıkmaya devam eder.
  • (bkz: fiat aegea)
  • sol frame'de görünce yüzüme gülücük yerleştiren program. benim de 3 yaşındaki oğlum çok seviyor. hatta bitince youtube'dan açmam için ısrar ediyor. özledim bak. eve gidince sarılıp seveyim.
  • (bkz: lady ile gaga)