şükela:  tümü | bugün
  • dededen chp'li ve doğma büyüme ege'li biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, sosyal demokratlıkla veya solculukla en ufak bir yakınlığı olmayan hizmettir. gerçi, chp'nin zaten uzun zamandır sol ile bir yakınlığı (ironi olarak, kürt milliyetçiliğini desteklemek dışında) kalmadı da neyse , başka bir konu o zaten.

linç yiyeceğimi bile bile gerçekleri yazıyorum. ege kıyıları chp belediyleri, ben vahşi kapitalistim diyen her uygulamaya rahmet okutacak kadar vahşi kapitalizm ile yönetilmekte.

bunun dışında aklıma gelen bir tek eski dikili belediye başkanı olmuştu bildiğim kadarıyla. suyu, ulaşımı falan bedava yapmaya kalktığında hakkında davalar açıldı ve isveç'e gitti.

mesela en basit örnek, kıyı chp'sinin halk plajlarını arttırmak gibi bir gayesi yoktur. tam tersine barların, restoranların plaja kendi şezlonglarını atıp, ücret istemesine ses çıkartmaz, halkın yararlanacağı kısımları her sene küçültür. gerekirse plajları ihaleye çıkartıp, şezlong şirketlerine* (ironi var) satar.

akp'li belediyelerin yönettiği yerler de var, neden onları eleştirmiyorsun derseniz; adamların varoluş sebebi zaten yukarıda yazdığım şeyler. onlar için normal. anormal olan solcuyum, sosyal demokratım diyerek oy toplayan partinin belediyelerinin yaptıkları.
  • -zenginlere yerlilere peşkeş çekilen araziler, ticari alanlar
    -milli bayramlarda atatürk heykelinin başında zıplayan amcalar ve teyzelerle bayrak sallayan başkan
    -istisnasız her yağmurda foseptik kokusuyla dolan şehir ve su basan sokaklar
    -yandaşlara verilen işler ihaleler
    -eş dost akraba dolu belediye

şöyle bi düşündüm de eğer bir siyasi kesime koşulsuz güven verirsen aynı şeyler başına geliyor, bu işin fıtratında var sanırım
  • aktrollükle alakası olmayan mevzu. velev ki aktroll, doğruyu söylüyorsa da doğrularla yüzleşmek lazım. sahildeki mayfatik işletmeler benim sahili kullanma hakkımı gaspediyorsa ve buna idare (belediye veya merkez teşkilatı) engel olmuyorsa ikisinin de amk. ha, meselenin chp belediyelerine ve akp hükümetine bakan yönleriyle merkezi idarenin ve chp’nin kusurları oranında amk. ayrıca o çekilen fahiş fiyatlar hakkında belediye hareketlerine dikkat etsin. burada serbest piyasa rererö diyen mallar, umarım havaalanı saldırısında taksicilerin 500 lira istemelerine karşı çıkmıyorlardır. çıkıyorlarsa onlara laflar hazırladım.
  • haziran ayında ayvalık'ta yol bakım ve asfalt çalışması yapan, eşsiz planlama yeteneğine sahip olanları vardır.

edit: ayvalık belediyesi son seçimde chp'den demokrat parti'ye geçmiş. fenerdelisi, dcdl ve sonsuzluk korkusu'na teşekkürler.
  • biri sarı köpek diğeri kara köpek ama köpek sonuçta.
    mersin’den başla, saroz körfezine kadar yolun var dostum; beton çöplüğü olmuş bütün şehirler, bütün kıyılar, ne partisinden bahsediyorsun. istanbul’u ele al işte; beykoz akp, sarıyer chp, ikisinin de ormanları saklı site, üniversite, özel okul yuvası.
    özetle memleketin içine birlikte sıçtılar, birlikte de sıçıyorlar; biz hala a parti b parti savunmasındayız...
  • kıyıların ve plajların belediyelere ait olduğunu zanneden sığırların toplandığı başlık. haa belediyelere ait olan arsalarda vardır onlar zaten halk plajı olarak geçer ya ücretsiz yada ucuzdur. bir iki istina mutlaka vardır.
  • neredeyse tüm işletmeler, ören yerleri ve kıyılardaki turistik tesisler, erdoğan rejimince yönetilir.
  • ızmir il genelinde kaç tane halk plajı vardır acaba. adamlar kıyıları özel işletmelere vermişler bir de otopark soygununa göz yummuşlar.
  • ulan ne salak insanlar var.adam burada yanlış olan bir şeyi dile getirmiş,eleştirmiş.keko geliyor altına akp'de şunu yaptı bunu yaptı yazıyor.yanlış olan bir şeyi başka bir yanlışla savunuyor.çomarın sağı solu yok.zihniyet böyle olduktan sonra sağcısın-solcusun neye yarar. çomar işte!
  • turkiye'nin herhangi bir belediyesinden pek de farkli degildir. hepsi esini dostunu ise aldirir, ihale kapatir. kimisi agac diktik, hayvanlara mama verdik diyerek, kimisi de 3700 kisilik cami yaptik, cay bahcesi yaptik diyerek goz boyar. mesele, sen hangisiyle gozunun boyanmasini istiyorsun?