şükela:  tümü | bugün
 • iyi okuyun entryleri. bu aşağılık ve ahlaksızca yönetilen sahil bölgeleriyle alakalı olumlu entry girenler ile ekonomi çoh iyi diyenler sebebi ile bu haldeyiz. sağ veya sol değil, insan yapımız bu maalesef.
  ülkenin doğal güzelliklerine orta-alt gelirli vatandaşın erişmeye hakkı yok bunu iyice sokun kafanıza. o atmık ideolojilerinize laf gelecek diye eleştirmeye korktuğunuz her an batacaksınız, batacağız.
  iyi yapılan işe iyi, kötüye kötü deme alışkanlığımız yok bizim. önce kim diye sorarız bu işi yapan. hee bizdenmiş deyip sümen altı ederiz daha sonra. neyse ne yapalım, mukadderat.
 • iki mahallenin de cahili cidden ülkenin en kronik sorunu, doğup büyüdüğüm 5000 nüfuslu bir muğla kasabasında zamanında sırasıyla dsp-chp-dsp-bğmsz-chpli bir (sözde) başkan ispanyanın bir adasından kendisine malikaneler alana kadar tam 25 yıl görev yaptı ve tek faydasını görmedim yöre insanına. ilçe belediyesi ise yıllardır chpde ve ilçenin ne kadar geri ne kadar rezalet oldugunu keşke kelimelerle anlatabilsem. velhasıl birkaç istisna hariç 2002den beri sövdüğümüz adamlardan farkları var mıdır? yoktur!
 • benim de eleştirdiğim için reel hayatta linç yediğim belediyecilik. elbette ödenek eksikliği ve akp'nin chp belediyesinin olası icraatlerinin önüne taş koyduğu gerçeğini göz ardı etmiyorum. koalisyon dönemlerini de bilen, hayatının 1/4'ünü buralarda geçirmiş biri olarak benim için:

  -asfaltlanmayan ya da daha önce belirtildiği gibi yazın ortasında asfaltlanan yollar,
  -on yıllar boyu yapılmayan kanalizasyon altyapısı ve foseptik çukurlarına mahkumiyet,
  -altyapı eksikliği nedeniyle su baskınları
  -başarısız, gereksiz, boş yere para harcanan, bitmeyen çevre düzenlemeleri,
  -plajlardaki çöp kutularının ve temizlik çabalarının yetersizliği
  -plaj çevresi düzenlemelerinin ekstra başarısız olması, fahiş fiyat uygulayan esnafa müdahale edilmemesi, işletmelerin mafyatik yapılara bırakılması
  -toplu taşıma araçlarının eski, sefer saatlerinin az olması. kötü yollar ve yazın sıcakla birleşince yarattığı sıkıntılar,
  -imar planlarının yanlışlığı sonucu çarpık yapılaşma,
  -sosyal imkanların ve sanat-spor faaliyetlerinin azlığı. yıllık aktivitenin yazın getirilen bir iki şarkıcı ile birlikte yapılan halk konseri olması
  -tanıtım için çaba sarf edilmemesi
  -döşenmeyen doğalgaz...

  gibi eksikler barındıran, memnun olmadığım bir belediyecilik.
  halkın aynı kişileri tekrar tekrar seçmesi, başarılarından değil. haklılık payına sahip olarak, özgürlüklerin kısıtlanacağı korkusuyla chp'ye oy veriliyor.
 • maramara kıyısı mudanya'da durum hiç farklı değil. bir belediyenin gelecek projeksiyonu, eylem planı nasıl olmaz hayret ediyorum. yollar bu trafiği kaldırmıyor. araç park alanı yok. belediyenin bunu rahatlatmak için bir çözümü var mı o da yok.
 • doğu ve iç anadolu akp belediyeciliği ile üvey kardeştir bunlar.
 • türkiye geneli ile kıyaslandığında hakkındaki şikayetler basbayağı 1st world problemleridir. bunun için herhangi bir iç anadolu akp belediyesine bakmak yeterli. oralar afganistan'dan hallice.

  şehitlerimizin rezil durumu partiler üzeri bir gerçek. bu toplumumuz ile ilgili bir sorun.
 • bir örnek vereyim size; bir kaç yıl öncesine kadar marmaris merkez'de halk plajının bulunduğu caddeye arabanızı parkederdiniz, belediye görevlileri gelir fiş keser park parası alırdı. sonradan muğla belediyesi ile bu konuda ihtilafa düştüler (büyük ihtimalle parayı paylaşamadılar) ve muğla belediyesi burayı bisiklet yolu yaptı. yanında sahil yolu dururken hem de. araç park etme kalmadı fakat yol ebediyen bir şerit daraldı. bizlere de dünyanın en güvensiz yolunda araba ve bisiklet kullanmak kaldı. kaldırımdan yola doğru 1.5 metre içerideki demir bariyerleri görmezseniz arabanızın lastiği paramparça olabilir. bisiklet/yaya kazaları da cabası.

  chp bu bölgelerde yapılan işe göre değil genelde merkeze sadık kişilere ve o kişilerin çevresine göre adam seçtiği için böyle kişisel çatışmalar gırla gider. o müdür bu müdürle konuşmaz, şu başkanın bu başkanla arası açıktır. birbirinin işlerini kilitleyen il/ilçe başkanları örnekleri vardır mesela, üstteki örnek gibi. ikisi de chp'li, ama icraata değil başkanın kişisel geçmişine ve bağlantılara göre o makama geldiği için çatışmalar bitmez. haliyle hizmet kalitesi düşüktür. şikayet mercii? o da ney? yok öyle bir yer...

  halk bu küçük yerlerde belediye ile sürekli yüz yüze baktığı için sesini çıkarmaz. tamamen totaliter bir tutumla; belediyenin karşısında olan, seçimlerde karşı partiye oy veren kişi belediyeden hizmet görmeyi bırak, halihazirda sahip olduğu işletme ruhsatını bile kaybedebilir.

  tabi bunları cihangir solcusu arkadaşlar bilmezler.. onlar romantik romantik gelip koylarda rakılarını içip, "buralar bizim yaee" diye gerinip giderler...
 • bodrum'daki vampirler bir tabak döneri 500 liraya sokarlar, ultra sosyalist chpli belediye başkanı çıkar size ne amk istediği paraya satar, turistin bütün parasını encüklemek lazım diye arka çıkar.
  hangisinden çıkıp halk için plaj yetmiyor, şezlong az, bunları düzeltmemiz lazım diye bir cümle duydunuz?
  hangisi halkı düşünüyor? hiçbiri.
  chp nin zaten iktidar sevdası asla olmadı ve olmayacak. koltuğu bırakmayan gılışdarın amacı da iktidar değildi. bunlar birkaç büyük chpli belediyeye hortumları takmışlar, hayat güzel aynen devam.
  akpli belediyeleri eleştirebilmek için önce sizin düzgün olmanız lazım.
  bir kez bile adamlara oy vermedim. troll falan diye gelmeyin sktrtmeyin belanızı.

  t : kahverenginin lacivert olanıdır.
 • iktidar akp'de olduğu sürece güçsüz durumda kalan belediyeciliktir.
  o yüzden o bahsettiğiniz mafyatik tipler var olmaya devam ediyorlar.
 • ne yazık ki çanakkale'de de olan maruz kalınan olumsuz durum.
  şehrin toplamda 2 tane caddesi var ve 20 sene önce de yollar aynıydı, şimdi de aynı. bu belirtebileceğim en ufak örnek olur şehrimizle ilgili. malum kesim yönetmesin eyvallah ama siz de farkınızı koyun da aratmayın kardeşim.