şükela:  tümü | bugün
 • iktidardan yardım görmüyorlar ve ne kadar kötü yönetirlerse yönetsinler yine kazanıyorlar. yani hem bahane hem sonuç belli. işleri kolay.
 • katılıyorum yer kuşadası (bkz: yok ki)
 • yaşadığım yer için konuşursam memnun olduğum belediyeciliktir. marmaris'te çöp yığınları yok,ağaçlar düzenli budanıyor ve çiçekler her daim sulanıyor, deniz temiz, ilaçlama her gece yapılıyor ve tüm bunlar az sayıda personelle başarılıyor. marmaris'in kalabalık olması, trafiğinin yoğunluğu şimdiki başkanın suçu değil. imara açılan orman arazilerinin kararını belediye vermiyor, kıyıları akp alsa önce göstermelik bir iki hizmet yapar sonra yasaklamaya geçerler, biz bunu ülke yönetiminde test ettik fazlasıyla.
 • o kıyıları akp yönetirse neler olabileceğini her yönden nasıl ırzına geçileceğini hepimiz biliyoruz. o yüzden edirneden hataya kadar kıyılar chp'nindir ve öyle kalmalıdır.
 • klasik halkını sömüren türkiye partileridir. fanatik taraflar yarat, gündemde kavga çıkar, paraları ye mantığı ile kurulmuştur. halka hizmet en sonda gelir.

  ne sağ ne de sol, hepsi aynı bok.
 • başlığı açan arkadaş halk plajlarından bahsetmiş, daha dünyadan haberi yok.

  ayrıca evet kıyısı chp belediyeciliği demişken ege ve akdeniz sahilindeki en içine girilmez yerler (serik, alanya) yıllardır akape ve benzeri belediyeciliğin nasıl bir çarpık yapılaşma (haaa edremit de eklenmeli daha yeni chp’ye geçti çünkü, ama geçene kadar içine sıçılmıştı) ve gecekondu zihniyeti olduğunu kabak gibi gösteriyor.
  chp’li yerler ise turizm ve çevre bakanlıklarının her türlü gondikleme ve peşkeş çabasına rağmen görece daha temiz.
  haaa demiyorum tertemiz ama bir serik bir alanya değil en azından.
  öte yandan bunu sorgulayan gidip de karadeniz kıyısı akape belediyeciliğini hiç sorgulamaz. bu da ayrı bi mallıktır.
 • türk milleti kültürel olarak dejenere olmuş bir millettir. ahlak bacak arasına, dürüstlük hırsızlık yapmamaya indirgenmiştir. o yüzden bir yerel yöneticinin dürüst ahlaklı olumlu davranarak seçilmesi mümkün değildir. kimse kural hak hukuk nedir bilmediği için aslında bilip de ona gözyumdun bana da yum bunun ekmek parası onun bilmemnesi derken olay yürür gider. o yüzden chpli belediye ile akp li belediye arasında fark yoktur. hatta chpli belediye biraz daha beceriksiz olur çünkü içinde biraz ahlak kırıntısı vardır o da ahlaksızlık yaparken bile geç hareket etmesine sebep olur.

  burada dikkat edilmesi gereken belediye yöneticileri değildir. halktır. halkın önüne koyun bir belediye başkanını yeni yapılan imar planı bu. 20 sene sonra bu bölge dünyanın turizm cenneti olacak desin. sen bahçemden 1 metre yol için alacakmış diye oy vermezsin. tüm bir ulus mikro anlık kazançlar peşinde olduğu için burnumuz hiç bir zaman boktan çıkmaz. carpe diem yaşarız öyle.