şükela:  tümü | bugün
  • hemen önünde bahar şenliği yapılır. koca yıl boyunca da başka bir halt yapılmaz. otoparkının büyüklüğü yüzünden "iyi para kazanıo lam bunnar" diye düşünülür.
  • okuması bir hayli zor ve pahalı olsada bir çok insanın hayallerini süsleyen fakülte eğitim yuvası3 senede erkeklerin uzun saçlarını kestiren bir disiplin sahibi bölüm
  • bi yanda şenlik yapılırken vize sınavı yapılan fakülte
  • okumasının zor olmasının yanında, hastaların önünde; profesörler tarafından aşağılanılan ve asistanlar tarafından hakârete uğranılan bir yer. türkiye'deki fakülteler arasında, özellikle 3. sınıfın ilk döneminde diş hekimliği malzemeleri için 2. el bir bmw araba parası harcanan tek fakülte. ama bunların yanında 2002 yılında bir güzellik yarışmasında türkiye 1.liğini elde etmiş kızların bulunduğu bir cennet..
  • izmir'de ağustos sıcağında ağustos sıcağında ağustos sıcağında ağustos sıcağında bütünleme sınavları yapan fakülte. gerçi hak veriyorum koyabilecekleri başka bir zaman dilimi yok ama bari sıcaklığa bir çözüm bulsunlar.* yeni geleceklere gelmek isteyenlere şimdiden geçmiş olsun dileklerimi iletirken sınavın olmadığı bir zaman diliminde -ki öyle bir zamanı kaç senedir yaşayamadım- uzun uzun fakülte hakkında yazmak istediğimi bildiririm. *

ha unutmuşum izmir'de ağustos sıcağında bütünleme sınavı yapan fakülte gerçi finaller de temmuz'da bitiyor.
  • yaptığım uzun soluklu* gözlemler sonucu, öğrencileri üzerinde; erkeklerde saç dökülmesi, kızlarda kalça büyümesi şeklinde, yan etkilerini bulduğum ömür törpüsü.
  • yerini bilmeyenlere yaptıkları açıklama sadece "kampüsün içinde" olduğu için, bomba yapmayı ve kullanmayı pek bilmesem de araştırmak için yanıp tutuşturuyor beni. sanki kampüs 1000 metrekare de ben bulamıyorum, benim öküzlüğüm sanki.. neymiş? "kampüsün içindeymiş", oldu anam. samanlıkta bulduğum iğneyi de yanımda getireyim, sevinirsin belki.
  • en son yapılan dekanlık seçiminde, 85 oyun 60'ını alan serhat çınarcık yerine sadece 9 oy almış olan celal artunç'un yök tarafından dekanlığa atanmasının ardından başhekim, fakülte kurulu, yönetim kurulu, anabilim dalı başkanları istifa etmiştir.

http://www.radikal.com.tr/…27.11.2009&categoryid=77
  • yine bir skandalla gündeme gelmiş olan okulum.

prof. dr. s.ç., dr. h.k. ve dr. p. e. kendilerinin yapmamış oldukları bir ameliyatı (kulak içi implant ile kulak protezi) uluslararası bir yayında kendileri yapmış gibi yayınladıkları ortaya çıkmıştır. ameliyatı yapan prof. dr. engin aras ve dt. heval taşlı da bu durumdan dolayı mahkemeye başvurmuşlardır.

dipnot: s.ç. nin serdar çötert olduğunu, h.k. nin de hüseyin kurtulmuş olduğunu sanmaktayım; p.e. yi bilmiyorum.

edit: p.e. değil p.g. olucakmış. o da prof. dr. pelin güneri imiş. artık sanmaktayım da değil bu isimler doğru isimlerdir.

dava sonrası editi: dava sonucuna göre 3 hocamız da suçsuz bulunmuşlardır. ilk davayı açan prof. dr. engin aras'a bu kez kurumu küçük düşürdüğü için suç duyurusunda bulunulmştur. dava sonucundan beni haberdar eden prof. dr. serdar çötert'in kızına teşekkürler.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…spx?docid=17837671
    http://www.hurriyetegitim.com/…i-asilsiz-cikti.aspx
  • asistanların ordinaryus gibi dolaştığı bi bölüm...asistanlar böyleyse hocalarını hiç sormayın öğrenci milletiyle muhatap bile olmuyolar...istisnalar var tabi protezden gökhan hoca gibi. çok baba adam:)
    525 in hiç durmadığı, metroya giderken sondan ikinci durağında öyle kampüsten uzak, bihaber bi fakülte...