• tamer güneri gibi bir hocayı bünyesinde barındıran şahane fakültedir. ön kapısından öğrenci girişine izin verilmez ama dekanı " gelin ben sizi benim odanın penceresinden içeri alırım " diyerek olaya kendince bi çare bulmuştur. buna kanan öğrenciler dekanın penceresinde demir parmaklıklarla karşılaşıp acı gerçekle yüzüyüze gelirler. birinci ve ikinci sınıf öğrencileri için cennet gibi bir mekandır. hem dersler çok ağır değildir hem de küçükparkta ya da ooze'da eczacılık öğrencisi olmanın ayrıcalığı ile piyasa yapılabilir. üçüncü ve dördüncü sınıflar için durum çok farklıdır. fakültede olaylar t.ö ve t.s ( teknodan önce - teknodan sonra ) olarak ikiye ayrılır.bu fakülteden mezun olanlar dört işlemi bile yapamaz duruma gelir (ben dahil ). öss sırasında dakikada üç soru çözme kudretine sahip genç aradan geçen dört yıl ( minimum 4 ) sonunda gerçek dünyaya yeniden adapte olmakta güçlük çeker. kimya labında ; eter , sülfürik asit , benzaldehit koklamaktan tekno labında ; tablet basıp otoklavda ampul sterilize etmekten ya da kognozi labında mikroskoba yapışmaktan ambele olur mallaşır.
  • kendi fakültem diye söylüyorum... okunalısı fekat zorluk seviyesi ortalamanın pek bir üzerinde olan, gün geçmiyor ki "iyi de ben bu öğrendiklerimi eczanede kullanmayacam ki" dedirten bilgi yumağı içinde kaybolunup mezun olunası fakülte...
  • 33 yasimdan sonra cok istedigim fakulte. bir hayal diyebiliriz. daha onceki sinavda 27000. olmustum. 30k civari aliyor ege. bu son pandemi olayindan sonra biraz yukselecegini tahmin ediyorum. bilgi ve cesaret verecek arkadaslar lutfen ulassin..
  • sabah sabah kâbusu ile uyandığım fakülte.
    efendim neymiş tekno vizesi varmış da, ben hiç çalışmamışım da, çok stresli ve ne yapacağımı bilmez durumdaymışım da, fotokopici şükrü abi'den not almaya çalışıyormuş alamıyormuşum da, olaylar olaylar.

yahu haziranda mezun oldum hâlâ geçmedi üzerimdeki etkisi, arada böyle rüyalarıma giriyor. millet sevdiği insanı görür, ben ege eczayı görüyorum. anlayın artık o derece işliyor yani insanın içine. sanırım tüm hayatım boyunca üzerimdeki izleri silinmeyecek.
  • yeri benim için muamma olan fakülte.
    duyurularda bile kimse iplemedi la. ört çalışmıyo, maps çalışmıyo.
    keşmekeş bir kpss sabahı daha beni bekliyor anlaşılan.
  • her zaman için ege üniversitesi edebiyat fakültesinin gölgesinde kalmış, pek öyle etliye sütlüye karış(a)mayan, çimlere yayılacağına kendi beton kaplı bahçesinde vakit geçiren öğrencilere sahip bir başka ege fakültesidir.
  • yüksek lisans başvurusu yapmak için kafamı karıştıran fakülte.
  • (bkz: zulüm)

muazzam bir kadroyla hazırlanıp çok zor dönemlerden geçmek ama sonunda 1 profesörü bile olmayan okullarla aynı diplomaya sahip olmak ve eczacı yerleştirme sisteminde eşit sayılmak...

bilmiyorum, bu kadar kapsamlı bir eğitimin ardından geleceği bu kadar kararsız olan başka bir bölüm var mı?

hoşçakalın farmasötikler.
  • bölüm hakkında bilgi verebilecek olan varsa bir yeşil uzağınızdayım.
hesabın var mı? giriş yap