şükela:  tümü | bugün
 • edit: "diğer dandik üniversiteler" lafıma çok darılan insanlar olmuş. sizin o narin ruhlarınız, bir sevgi kelebeği kadar ince yüreklerinizi hırpaladığım için özür dilerim ama türkiye'de üniversite sıfatını hakkıyla üzerinde taşıyan devlet üniversitelerinin sayısı onu geçmez ki bu on üniversite içinde tartışmasızca yer alacak ege üniversitesi'nin bile bazı fakültelerinde ne rezillikler döndüğü aşağıda yazmakta...

  pedagojik formasyon sertifika programı dolayısıyla şahit olduğum rezilliklerdir.

  senelerdir lisans ve yüksek lisans öğrencisi olarak bulunduğum ege üniversitesi'ne mensup olmaktan ilk defa olarak utanmamı sağlayan rezaletlerdir.

  ege üniversitesi'nin eğitim fakültesi böyle ise diğer dandik üniversitelerin nasıldır acaba diye düşünmeme sebep olan rezilliklerdir.

  birçoğu egodan, kasılmaktan bel fıtığı olmuş insanlar idare ediyor bu okulu. avrupa'dan devşirdikleri teorileri anadolu cooğrafyasının insanına uygun hale getirmek için zerre kadar uğraşmadan öğrencilerine satmayı bu şekilde realite ile alakasız eğitimciler meydana getirmeyi eğitim vermek zannediyorlar.

  "fen edebiyat fakültesinden öğretmen çıkmaz" düsturu ile hareket eden bu insanlar devletin verdiği pedagojik formasyon sertifikasını almaya çalışan insanları küçümsüyor, bu insanları egolarını tatmin etmek için kullanıyorlar. yapacağınız sunumlar esnasında belli hocalara yeterli ölçüde yalakalık yapmazsanız sunumunuz kabul edilmiyor ve tekrar yapmak zorunda kalıyorsunuz. her zaman öğrenciye karşı adil olmaktan, öğrenci ayırmamaktan bahseden insanlar daha önce derste tartıştıkları kişi sunum yapmak üzere öne çıktığında "bu grup batarsa x yüzünden batar" diyecek kadar adaletten taviz verebiliyor.

  bununla bitiyor mu rezalet? elbette ki bitmiyor. eğitimci oldukları için her şeyin en iyisini bildiğini düşünen bu müptezel sürüsü türk dili ve edebiyatı alanında yüksek lisans yapmış insanlara yani akademik tabirle türk dili ve edebiyatı bilim uzmanlarına türkçe öğretmeye kalkacak kadar hadsizleşiyor. karşısındaki insan "hayır efendim yanlış biliyorsunuz. şu şu akademik kaynaklar var konu ile ilgili okursanız öğrenirsiniz" dediğinde "benim o kadar backgroundum yok konu ile ilgili ama bu söylediklerimin yanlış olduğu anlamına gelmez" diyebiliyor backgrounduna sıçtıklarım.

  öğrencilerine türkçe öğretmeye kalkan bu beyinsizlerin hazırladığı sınav kağıtları genel olarak anlaşılmaz sorularla dolu oluyor. anlaşılmazlıktan kasıt zorluk değil. semantik geçersizlik. sınavı oluşturan soruların birçoğu ilkokul öğrencilerinin kurmayacağı kadar bozuk cümleler içeriyor. soru kökü ile şıklar uyuşmuyor, soru kökü bir soru cümlesi dahi olmuyor hatta yeri geliyor soru kökü bir cümle dahi olmuyor. bu tip rezaletlerle karşımıza gelen insanlar daha sonrasında "organizasyon ya da teşkilat kelimeleri ecnebi kelimelerdir bunları kullanmayın" diyebiliyor. "ecnebi kelimesi de teşkilat gibi arapça kökenli bunu neden kullanıyorsunuz?" diye sorduğunuzda bir daha ders sürecinde size asla söz hakkı tanımıyorlar.

  hepsinden öte bu okulda sınıf yönetimi isimli dersi veren erdal toprakçı isimli varlık lgbt+ bireylerinin hastalıklı olduğunu, düzeltilmeleri (!) gerektiğini, "iyi bir eğitimle bu tip hastalıklı varlıkların toplumdan temizlenebileceğini" düşünüyor ve bu düşüncelerini okul içinde utanmadan dile getirebiliyor. okul yönetimi ise bu cinsiyetçi, homofobik, utanmaz arlanmaz insanı sadece dersten almak ile yetiniyor. bu adam başka sınıflarda bilimsellikten son derece uzak görüşlerini bilimsel bilgilermiş gibi pazarlamaya devam edebiliyor.

  özetle: fen edebiyat fakültelerine demediğini bırakmayan bu ucube insanlar eğitim yuvası olması gereken yerde kendi egolarını, kendi çarpık düşüncelerini, kendi rezil ve tembelce anlayışlarını besleyip duruyorlar. her alanda atıp tutmalarına rağmen kendi alanlarında dahi gösterdikleri engin cehaletle rezilliklerine rezillik katıyorlar. eğtiim tarihini yalayıp yuttuğunu iddia edenleri ne türk dünyasındaki eğitim atılımlarından haberdar, ne ismail gaspıralı'nın ne prens sabahaddin'in eğitim hakkında makaleler kitaplar yazdığından haberdar. sadece "türkler eğitim konusunda hiç akıl yürütmemiş zaten. eser verseler biz bilirdik" diyerek kendi cehaletlerine bok sürülmesini engellemeye çalışıyorlar.

  üniversite tercihi yapacak yahut pedagojik formasyon sertifikası alacak arkadaşlar umarım bu yazılanlara ulaşabilir de büyük bir hatadan dönüp dört yıllarının yahu 2000 tl paralarının boşa gitmesini engellerler.

  http://kaosgl.org/sayfa.php?id=24856
 • diğer üniversitelere "diğer dandik üniversiteler" diye hitap edip birşeyler talep eden yazar feryadı.

  edit : asıl sen kusura bakma, sadece sana özel bir eğitim modeli sunulamadığı için.
 • puanı düzgün bir üniversitede okumaya yetmemiş, sabahattin zaim üniversitesi öğrencilerini üzen başlıktır.

  kusura bakmayın bu ülkede toplam devlet üniversitesi sayısı 10'u geçmez. gerisi üniversite tabelası taşıyan birtakım eğitim katledici mercilerdir.
 • "müptezel sürüsü türk dili ve edebiyatı"

  "öğrencilerine türkçe öğretmeye kalkan bu beyinsizlerin"

  öğretim görevlisine "isimli varlık" demek.

  "ucube insanlar"

  ege üniversitesinden (*) mezun bir insan olarak söylemeliyim ki, ego patlamasından dolayı diğer üniversitelere "dandik" yakıştırması yapan bir şahsın yada öğrencinin önce dilini düzeltip, sonra şikayetini dile getirmesi gerekir. ege üniversiteli olmak bunu gerektirir.

  istediğiniz kadar davanızda haklı olun, bu itici dille bir yere gelinemez.
 • cinsel yönelimleri farklı diye öğrencine hasta demekten çekinmeyen insanlara varlık demememiz gerektiğini düşünen tipler içeren başlık.

  adam sırf kendisiyle tartıştı diye insanları bırakmakla tehdit ediyor ama biz ona ucube demeyelim dimi? neden? üslubumuz yanlış olmasın.

  hadi lan oradan...