şükela:  tümü | bugün
  • 09 temmuz 2018 tarihinde ege üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde isim vermek gibi olsun kalp damar cerrahisi fatih islamoğlu beni varis ameliyat etti. ameliyat öncesinde bir miktar para alınacağını söylemişti. öğretim üyesi bu paranın verilmesi normal, biliyorum ancak daha önce dosya odasına çekip fatura vermeden vezneye yönlendirmeden elden para isteyeni ilk defa görüyorum.

ben parayı vezneye yatırmak istediğimi söyleyince bana ''o zaman 3000 olmaz 4700 olur ama :)'' dedi, şok oldum. parayı nakit olarak elden vermemi böylelikle hastanenin prim almayacağını ve işin biteceğini söyledi, ödeme yapmada hastaneyi terk ettim ve sağlık bakanlığına şikayet ettim. hastanenin kalp damar bölümünde hangisine fatura sorsam hepsinin beni sekreterine yönlendirmesi de ayrıca garip geldi.

başlığı açmamın nedeni ise sağlık bakanlığına şikayet etmekte geç kalmış olmam. başınıza gelirse siz geç kalmayın çünkü suç üstü yapılması gerekiyormuş. yani ilk anda benden parayı istediklerinde sivil polis eşliğinde para verilecek. sekreteri beni bugün aradı ''faturan hazır git istediğin gibi veznene öde'' dedi. ben yine de hakkımı aramaya devam edeceğim. yol göstermek isteyenler yeşillendirebilir.
  • şikayet edilmesi sonucu ebesinin örekesini görecek olan doktorun yaptığı iştir.

(bkz: bıçak parası soygununun sona erdirilmesi)
  • kamu hastanesi şemsiyesi altından çıkıp delikanlı gibi özel çalışmayı götü yemeyip, kamu hastanesinde tedavi olmayı tercih eden hastalardan yasa dışı bıçak parası alan herkes şerefsizdir, hırsızdır, gaspçıdır. malumunuz gasp hırsızlıktan çok daha ağır bir suçtur çünkü kişiyi ölümle tehdit eder. bu suç doğrudan gasptır. bu orospu çocukları yüzünden de hem özelde hem kamuda düzgün çalışan hekimler zan altında kalıyor.

allah belanızı versin.