şükela:  tümü | bugün
  • ziraat fakültesine bağlı, 1976 yılında kurulmadan önce bahçe bitkileri ve peyzaj mimarisi kürsüsünde eğitim-öğretim veren peyzaj mimarlığı bölümü. ege üniversitesi bünyesinde bulunmasının katkılarıyla öğrenci değişimlerininin mümkün olduğu bölümdür.

doğru düzgün studyoları(sınıf desek daha doğru olur) bulunmayan 2 sene öncesine kadar bölüme ait projeksiyon cihazı bile bulunmayan bir bölümdür. bölüme ait dersliklerin ve bölüm başkanlığının bulunduğu c bloğun, zeminde çökmeler yaşanması sonucu yapının eğilip bükülmesine daha fazla dayanılamamış ve tadilata alınmıştır.

birçok ders vermek durumunda olduğunuz, son sınıfın planlama veya tasarım ağırlıklı dersler alınarak geçirebilmeniz için çalışmalar yapılmış ancak henüz uygulamaya geçirilememiş bölümdür. bu ihtiyacınızı seçmeli derslerde az da olsa karşılayabilmektesiniz.

mevcut mevzuatta 6. yarıyıl sonrasında yapılabilecek zorunlu stajın, 45 işgünü ve aralıksız bir bütün halinde yapılması gerekliliğine sahip peyzaj mimarlığı bölümüdür.

http://agr.ege.edu.tr/depts/peyzaj/genel.html
  • 'fotografcılık dersi gibin bişey eklenecekmiymis neymiş' gibi söylentilerle beni şıkıdım şıkıdım sevindirmiş bölümdür.

bu dersi açsınlar söz sevinçten haka dansı yapıcam, yeminlen...
  • secerseniz ikinci yil 10 gunluk zorunlu stajinizda mesleginizle alakasi olmayan isler yapicaginiz dolayisiyla her gun kufur edeceginiz bolum mesela ben dun 500 tane visne receli kavanozu yikadim bana cok sey kattigina inaniyorum.
  • son yıllarda açılan onlarca peyzaj mimarlığı bölümünün de etkisiyle zaten çok iyi olmayan eğitim kalitesinin günden güne düşen, yine de okulun izmir'de olması nedeniyle eğitim anlamında olmasa da sosyal anlamda kaliteli mezunlar vererek, mezunlarının sektör içerisinde iyi konumlara gelmesini sağlayan bölüm.

yine de peyzaj mimarlığı yapmak istiyorsanız, türkiye'de bu eğitimi veren bölümler arasında ilk 5 içerisinde yer alır ege üniversitesi peyzaj mimarlığı bölümü.
  • bir cacık olmaz. iyi vizyon sahibi olursunuz o kadar. entari sahibi gibi 50'sine merdiven dayayıp da bir tane proje çizmeyip reklam fotoğrafçılığı yapanları dikkate alın anacım.
  • özlenen yer