şükela:  tümü | bugün
  • yeni eğitim döneminin başlamasıyla beraber özlemle beklediğimiz yemekhanemiz üç hafta önce yemek servisine başladı. artık bimden 2.99 liralık köfte alma zamanımız bitmişti. öğlen yumurta, akşam da makarna yeme zorunluluğumuz kalmamıştı.4 kişilik öğrenci evimizde bayram havası vardı. karnıyarık,kuru fasülye,et yiyeceğimizi hayal ediyorduk.oysaki hayallerimiz ilk günden yara aldı.

    pazartesi öğlen 12’de yemekhaneye giriş yaptım.içimdeki sevinci dışarı yansıtıp herkese gülücükler saçıyordum.tabldotumu aldığımda tavuk sote,pilav,tatlı ve cacıkla karşılaştığımda sevincim iki kat arttı. ekmeğimden bir parça koparıp tavuk sotenin suyuna bandığımda bir farklılık hissettim ama önemsemedim. çatalımla bir parça tavuk aldım. hayatım boyunca hiç bu kadar lezzetsiz bir tavuk sote yediğimi hatırlamadım. o yemeği yiyemedim ama ilk gün diye pek umursamadım.

    ertesi gün yine kötü bir yemekle karşılaştım. bütün hafta böyle geçti. sorun bende mi diye düşündüm ve arkadaşlarıma konuyu açtım. aynı şikayeti bir çok arkadaşımdan aldım.üç haftanın sonunda galiba en fazla iki kere güzel yemek yemişizdir. acaba aşçımız mı değişti. menü çok güzel ama yemekler tatsız. buradan yemekhaneden yemek yiyen öğrenciler adına ege üniversitesi rektörüne sesleniyorum. açız ve artık güzel yemekler yemek istiyoruz. eski güzel yemeklerimiz geri gelsin.
  • birebir katıldığım ve desteklediğim kampanya.