• çok sevgili kardeşim atakan uslu'nun yeni ve organik girişimi.

(bkz: https://www.egeusulu.com/)

bu zamana kadar aldığımız ne varsa elimize ulaştıktan 3. gün sonra bitti. öyle bir zeytinyağı var ki, yemelere kıyamazsınız. hatta onun bitmemesi için çok çaba sarf ediyorum.

zeytinyağının üstüne biraz kekik, biraz da pul biber attığınızda ağzınıza gelen o nefis tat bu zamana kadar zeytinyağı değil de, zeytin suyu içmiş hissi verdiriyor.

ürünlerin yapımında tabiki en büyük pay değerli annesinin. üretim sürecinde kendisinin çok büyük emekleri var. zaten lezzetli olmasının yegane temeli bu bence.

online e-ticaret sitesinin yanı sıra, facebook, twitter ve instagram adresleri de var.
  • böyle doğal bizden ve bizim cografyadaki değerlerimizi üreten, kollayan bu tip kuruluşlara ayrıca bir önem vermemiz lazım.

çünkü fazla üreteceğim ve satacağım diye sakat iş yapan kuruluşlar değil bunlar, az olsun sağlıklı ve temiz olsun mantığındalar.

ve umarım sürekli böyle devam ederler.
  • domates sosunu denedim, epey memnun kaldım. bir de siparişimin yanına nazilli'nin meşhur incirinden (kuru) yollamışlar minik bir paket. o da epey lezzetliydi. özellikle ege mahsulleri için tercih edilebilir bence.
  • kuru incir sipariş ettiğim yer. aydın'ın verimli topraklarından sapsarı, dolgun tadına doyamayacağım bir incir geldi. yanında cennet elması yollamışlar ikram olarak, girişimcisi atakan uslu çok samimi bir arkadaş. bana gelen ürünler çok iyi ama eminim diğer ürünleri de aynı kalitededir.
  • kurucusu atakan uslu yu podcast'ime konuk aldım, ege usulü'nün hikayesini konuştuk kendisiyle.

podcast bölümü

detayların da yer aldığı blog yazısı
  • ilk siparişimiz az önce elimize ulaştı. her bir paketi açtıkça eşimle birbirimize dönüp "sosyal medyada okuduğumuz iyi yorumlar az bile!" bakışı attık.

her bir ürünü özenle yetiştirip, bu denli lezzetli şekilde biz topraktan uzak şehirlilere ulaştırdığı için teşekkür etmek lazım kendilerine.

yolunuz açık olsun...
hesabın var mı? giriş yap