şükela:  tümü | bugün
  • insanı bütün streslerinden uzaklaştıran eylem.
  • 55 yaşından sonra her insanın yapması gerekendir.
  • ege'de sahil kasabasında (bkz: urla) evi olup da bunu yapamamak çok koyar adama. kendimden biliyorum. iş var mı la izmir'de?
  • şakran dır orası ya da güllük ya da göcek ya da ören bilemedim...ama kesinlikle huzur egede ....
  • cenneti yeryüzünde yaşamaktır.

(bkz: seddülbahir)
  • kaş' ta olur, kalan yıllar cennet gibi geçecektir.
  • aydın'da en güzelinin güzelçamlı'da yapılabilecek şey. davutlar da olur ama sahil sitelerinde huzurlu olursunuz, şehir içi o kadar da iyi değil.
  • afedersiniz ama 55'inden sonrası için bu hayali kuruyorsanız beyninizi zikeyim. etrafımda herkesin emeklilik hayali buydu. ulan dedim ben manyak mıyım emekliliği bekleyeyim. delilik yaptım ve gemileri yakıp taşındım. 2 senedir hayatım huzur ve güzellikle geçiyor.

demem o ki emekliliği beklemeyin. karartın gözünüzü ve genç yaşta yapın bunu.
  • nereye kadar gidilirse gidilsin, ülkenin çıkmaz sokakları ve içinde bulunduğu monarşik huzursuzluk oraya da geliyor. internet kullanmaz, radyo dinlemez, televizyon izlemez, telefon kullanmaz iseniz müthiş olur tabi. aksi halde her gün ayrı bir vicdan sızlaması, her gün ayrı bir duyarsızlık görmek mümkün. insanda huzur mu bırakıyorlar sanki...